Jen vy, stáda zvířat a spolehlivý průvodce. Vychutnejte si jízdu terénním vozem a pravou africkou večeři po návratu z divočiny. Zažijte podvečer mezi stády zvířat na pastvině Serengeti. Až vás přijde pozdravit zebra na vzdálenost ruky, zatají se vám dech. To vše v africké offroad safari ve Dvoře Králové od 1. května do 30. září 2017.

Kdy: 1. květen 2017 – 30. září 2017

Cyklobusy v Orlických horách 2017

Jízda terénním vozem po zoo pro jednotlivce i skupiny v doprovodu zkušeného průvodce přímo mezi volnými zvířaty se stylovou africkou večeří na závěr. Uvidíte stáda antilop, zeber, žiraf a pakoňů, ale i lvy. To vše jako v africké savaně.

Jízda trvá přibližně 50 minut a celý vůz budete mít jen pro sebe. Můžete pozvat i své přátele a přikoupit jim jízdenky. V případě objednání bude po návratu pro vás připravena africká večeře ve stylovém Restaurantu Lemur. Jízdu lze objednat i bez následné večeře. Ochudíte se však o jedinečný kulinářský zážitek. Zoo nabízí průvodce s odborným výkladem i v anglickém jazyce.

Zoo Dvůr Králové chová 2 717 ks evidovaných zvířat v 292 druzích (údaje z roku 2011), z čehož je 67 druhů savců a 101 druhů ptáků. O zvířata se stará 158 zaměstnanců. Provozní náklady zoo činily 150,5 mil. Kč. Od zřizovatele – Královéhradeckého kraje – obdržela 47,2 mil. Kč, od Ministerstva životního prostředí 4,7 mil. Kč. Provozní soběstačnost tak činila 68 %.

Zajímavosti:

Cyklobusy v Orlických horách 2017

  • největší chov zaměřený na africké savce v Česku
  • jediné lví safari v ČR a ve střední Evropě
  • Jediné exempláře pralesní žirafy Okapi chovaný v ČR – podařilo se je zde i 2× rozmnožit
  • galerie originálů obrazů Zdeňka Buriana
  • V roce 2009 byli 4 z posledních 7 (9) žijících nosorožců tuponosých severních převezeni kvůli naději na záchranu druhu do národního parku Ol Pejeta.
  • V dubnu 1975 bylo pro podezření z onemocnění slintavkou typu SAT 1 zastřeleno největší stádo žiraf (29 kusů) – toto podezření nebylo však nikdy spolehlivě potvrzeno ani vyvráceno kvůli minimální dokumentaci. Akci tehdy kontrolovali příslušníci Státní bezpečnosti a i proto se kolem ní objevilo několik konspiračních teorií.

Kde: ZOO Dvůr Králové, Štefánikova 1029, Dvůr Králové nad Labem

Cyklobusy v Orlických horách 2017

Vstupné

Cena na osobu i s večeří činí 1200 Kč. Pouze jízda 800 Kč dospělí, 600 Kč děti. Průvodce v jiném jazyce za příplatek 1000 Kč (pouze po předchozí domluvě).

Více informací naleznete na www.zoodvurkralove.cz