Blatenské Rybářské slavnosti už patří mezi specifika tohoto jihočeského města. Slavnosti si nelze představit bez vynikajících rybích specialit a doprovodného kulturního programu. V neděli se navíc můžete zúčastnit turistického putování kolem rybníků ve Lnářích.

Kdy: 24. červen 2017 od 10:00 hodin

Blatenské Rybářské slavnosti 2017

Na Rybářských slavnostech v Blatné vás nečeká jenom průřez hudebními žánry, těšte se také na tradiční trhy, rybí speciality, prohlídky sádek Blatenské ryby a zámeckého lihovaru. Na Rybářských slavnostech se dále budou konat různé aktivity pro děti, divadlo v netradičních prostorách a v neposlední řadě na hudební program na vodním pódiu na nábřeží v Blatné. Tak jako v předešlých letech se i letos bude možno prohlédnout si zpracovnu ryb, správné zpracování kapra (zejména filetování), ochutnat rybí výrobky a zakoupit i ryby, které vyrostly v blatenských rybnících.

 

 

Sobotní program

Blatenské Rybářské slavnosti 2017

Sobotní slavnosti započnou průvodem. V dopoledních hodinách pobaví návštěvníky koncert dechové hudby Kameňáci, odpoledne pak koncert country kapel Sešlost a Z Vršku a také vystoupení blatenských mažoretek, a to bez vstupného. Večer do pozdních hodin vyplní opět hudba, k poslechu a zábavě zahraje skupina Fatima a tento večerní program bude zpoplatněn.

Bohatý doprovodný program nabízí také zámek Blatná. Především prezentaci nejrůznějších výrobků z Prácheňska, jarmark s ukázkami tradičních řemesel. Dospělé návštěvníky zaujme simulace lovu ryb na udici a simulace lovu kormoránů. Děti přilákají různé soutěže s rybářským zaměřením. Na své si přijdou i příznivci swingu.

V sobotu proběhne soutěž hasičských družstev o pohár starostky města Blatná, na rybníce Buzickém se bude konat sportovní rybolov.

Nedělní putování

Lnářský zámecký park

V neděli se můžete zúčastnit turistického putování kolem rybníků ve Lnářích, které zpestří procházka lnářským zámeckým parkem s výkladem Ing. Jana Kurze.

Kde: Na Příkopech 320, Blatná

Vstupné

Plná cena: 100 Kč
Snížená cena: 50 Kč