BORŮVKOBRANÍ zaplní po několika letech celý rozlehlý areál Kláštera Borovany. Zaznamenejte si v kalendáři datum 9. a 10 července.

Těšit se můžete na tradiční borůvkové knedlíky, koláče, vafle, muffiny, vdolky, lívance, palačinky i zmrzlinu, rožněné selátko, domácí klobásky, paštiky, sýry a bramboráky, řízky a samozřejmě borůvkové pivo, limonády, víno a likéry.

Chybět nemohou ani tradiční soutěže. Čeká na vás legendární soutěž v pojídání borůvkových knedlíků a Mistrovství světa v chytání borůvek do úst. Do těchto soutěží se může přihlásit kdokoli z široké veřejnosti a na vlastní kůži změřit síly s ostřílenými borci.

Pódium ve Stodole v Podzámčí bude patřit hudbě. Během sobotního dne se tradičně představí folklórní soubory a dechová hudba z jižních Čech, moravský cimbál přivezou Vyslúžilci z Kyjova a Kyjovánek. V sobotu večer a v neděli zahradu rozezní koncerty kapel různých žánrů, kde si každý najde to své.  Zmínit můžeme například kapely Flaškinet, Spolektiv, Element, Gipsy Suno, Nikol Votrubová & acustic band, Hrajeto, Zlatý skořápky a další.

Zdroj: ZDE