Mezinárodní festival pouličního umění Buskers fest v centru krajského města Jihočeského kraje se uskuteční 19.6. – 23.6.2017. Jako hlavní host vystoupí Lenka Dusilová s kapelou. Na více než deseti místech po celém centru vystoupí okolo 200 pouličních umělců z celého světa.

Kdy: 19. červen 2017 – 23. červen 2017

Buskers fest – festival pouličního umění v Českých Budějovicích

V centru města na několika scénách (Lannovka, náměstí Přemysla Otakara II, Piaristické náměstí, park Na Sadech, nábřeží, scéna u Jihočeského divadla) se budou pohybovat muzikanti, divadelníci, kejklíři, básníci a další pouliční umělci.

Unikátní koncept městského festivalu pouličního umění probíhá tradičně každý rok v červnu v Českých Budějovicích. Každý rok ožijí Budějovice muzikanty, divadelníky, kejklíři, básníky a všemožnými jinými umělci z Česka i ze zahraničí. Buskers fest je první takový festival svého druhu v České republice, který se inspiroval podobnými slavnými zahraničními festivaly pouličního umění například ve švýcarském Bernu, italské Ferraře či kanadském Torontu.

Buskers fest – festival pouličního umění v Českých Budějovicích

Všechny tyto festivaly nejenom že dělají své město výjimečným kulturním centrem, ale přilákají každoročně desetitisíce návštěvníků. Koncept našeho festivalu je v Čechách vcelku jedinečný, po vzoru českobudějovického Buskers festu pomalu začínají obdobné festivaly vznikat i v jiných městech, např. v Plzni, v Praze, v Hradci Králové.

V červnu budějovické ulice obsadí na celý týden umělci nejenom z Čech, ale i ze zahraničí. Své umění předvedou na více než deseti scénách po celém městě, mimo jiných na Lannově třídě, na náměstí Přemysla Otakara II, v parku Na Sadech, v Plachého ulici, u Černé věže, na Piaristickém náměstí, v Krajinské ulici, na nábřeží, u divadla, na Sokolském ostrově,… Návštěvníci se budou moci těšit na pouliční muzikanty, pouliční divadla jak pro děti, tak pro dospělé, kejklíře, mimy, básníky, artisty, 3d malování na chodník, živé sochy, performery, různé workshopy a výstavy pod širým nebem.

Buskers fest – festival pouličního umění v Českých Budějovicích

Kde: Nová 5, České Budějovice

Vstup na akce je zdarma.

Více informací naleznete na www.buskersfestbudejovic.wixsite.com