12. ROČNÍK NEJVĚTŠÍHO EVROPSKÉHO FESTIVALU ČAJOVÉ KULTURY A UMĚNÍ

Staré purkrabství na Vyšehradě bude už podvanácté hostit největší festival čaje v Evropě.

Letošní Čajomír Fest, se bude konat ve dnech 15. 8. – 16. 8. 2020. Zahájení festivalu proběhne v sobotu ve 12.00 a program prvního dne potrvá až do 20.00. Nedělní část svátku čaje bude pokračovat již od brzkých ranních hodin a festival zakončíme při smrákání slavnostním vyhlášením Krále čajmenů.

Letošní Čajomír fest se ponese v japonskému duchu, díky 100 letému výročí navázání česko-japonských diplomatických vztahů. Setkávají se zde jak profesionálové, tak nadšenci čajového světa. Akce je určena pro celou rodinu.

Vyšehrad se promění v největší čajovnu pod širým nebem

Hlavním bodem programu je velká degustace čajů a bylin, které připravují zástupci čajoven z Čech, Evropy i vzdálenějších zemí. Na hlavním pódiu pak proběhne přehlídka čajových stylů a bohatý doprovodný program. V současné chvíli se registrovalo 30+ čajoven a čajmanů z Čech i zahraničí. Přijednou například majitelé čajovny v Petrohradu

Vstupenkou je degustační páska

Jsme hrdí na to, že festival vzniká bez finanční podpory sponzorů. Vstupenkou je degustační páska, kterou si můžete koupit v předprodeji nebo na místě. Koupí degustační pásky vyjádříte svou podporu festivalu a my vám na oplátku poskytneme možnost bezplatných degustací, slev u prodejců v tržnici, řadu workshopů a aktivit, které z Čajomír festu dělají nejpohodovější festival na konci léta. Ke každé zakoupené degustační pásce obdržíte i lístek do tomboly. Letos bude možné vstupné na místě platit i kartou.

Více informací: http://cajomir.cz/fest/http://cajomir.cz/fest/