Od 14. dubna do 1. října se můžete svézt o víkendech a vybraných svátcích Expresem Pálava – Podyjí do oblasti jižní Moravy protkaných atraktivními cyklotrasami a cyklostezkami. Vlak je přizpůsobený pro přepravu většího množství kol.

Kdy: 14. duben 2017 – 1. říjen 2017

Cyklovlak Expres Pálava-Podyjí

Expres Pálava – Podyjí je ideální pro víkendové výlety na kole po cyklotrasách na Mikulovsku, Znojemsku i v Rakousku. Nasedněte do tohoto zvláštního vlaku a vystupte ve stanici, která bude nejvhodnější k napojení na vámi vybranou trasu výletu.
Nemusíte mít vlastní jízdní kolo, kvalitní bicykly si lze vypůjčit v půjčovnách ČD ve vybraných stanicích. Expres na trase zastavuje i na nádražích v Popicích, Podivíně, Břeclavi, Valticích, Mikulově, Novosedlech, Hrušovanech nad Jevišovkou, Znojmě a Znojmě-Novém Šaldorfu.

Cyklovlak Expres Pálava-Podyjí

Spěšný vlak vás i letos přiblíží k Pavlovským vrchům, Novomlýnským nádržím, Lednicko-valtickému areálu či mikulovským památkám. Přímé spojení do srdce Národního parku Podyjí mohou využít jak cyklisté, tak in-line bruslaři – v Hrušovanech n. Jevišovkou. kde začíná kvalitní in-line stezka cca 20 km kvalitních tras po bývalých „signálkách“ až do Mikulova. Pro cestu zpět výhodný přípoj v Hrušovanech nad Jevišovkou z Mikulova na Moravě.

 

Kvůli výluce bude Express Pálava měnit svou trasu

Z důvodu plánované výluky bude Expres Pálava – Podyjí během léta měnit svou trasu:
od 14. dubna do 28. května bude jezdit na trase Brno-Královo Pole – Mikulov na Moravě a zpět přes Brno hl. n. a Hrušovany nad Jevišovkou. Z důvodu plánované výluky bude vlak od 3. do 25. června svoji jízdu začínat až z Brna hl. n.

Cyklovlak Expres Pálava-Podyjí

Od 1. července do 10. září se vrátí na trať 250 a bude jezdit v úseku Brno hl. n. – Šatovpřes Břeclav. Po ukončení výluky bude vlak od 16. září do 1. října vyjíždět opět z Brna-Králova Pole.

 

Kde: Vlaková stanice Valtice

Vstupné

Plná cena: 70 Kč
Rodinné vstupné: 190 Kč

Lístek platí po celý den.

Otevírací doba

Až do Šatova jako Sp 1827 jede o sobotách od 2. IV. do 24. IX. a 5. VII., 28. IX.. Pouze do Znojma jako Sp 1829 v neděle a státní svátky od 28. III. do 25. IX. a 17. IX., nejede 5. VII.