Desátého června se koná 28. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě v Bahnech u Strašic. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu.

Kdy: 10. červen 2017 od 9:00 do 16:00 hodin

Den pozemního vojska – BAHNA 2017

Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technika z Muzea na demarkační linii v Rokycanech. Hlavní téma bude tradičně obrana České republiky. Ukázky boje budou zaměřeny na to, jak jsou naše těžké jednotky připravovány a cvičeny k obraně země.

Jednodenní ukázka výzbroje současné i historické armády, kdy v režírovaných scénách předvádí účastníci použití techniky v simulovaných operacích současných či minulých. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků české historie, ať se jedná o operace první světové války, roku 1938, válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu. Vyznavači armádní techniky uvidí na 300 kusů současné pozemní techniky.

Den pozemního vojska – BAHNA 2017

Moderní výzbroj armády doplní přes sto kusů historické techniky, s níž přes 300 členů vojenských historických klubů připomene bitvu u Zborova, od které letos uplynulo 100 let. Mimo to se můžete těšit na další ukázky bojů, které budou představovat poslední ofenzivní boj Němců v Normandii. Neúspěch celé operace nazvané Falaiská kapsa spočíval v absolutním nezajištění bezpečnosti celé akce, protože všechny depeše Enigmy byly dešifrovány. Další boje připomenou řádění banderovců na území Československa. Vstup na akci je tradičně zdarma.

Kde: Vojenský výcvikový prostor Bahna, Strašice

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.bahna.eu