Na výstavě se můžete seznámit s již vyhynulými tvory z doby ledové. Modely pravěkých zvířat byly zhotoveny v životní velikosti. Unikátní výstava tak představuje současné trendy v paleontologii.

Kdy: 1. červenec 2017 – 27. srpen 2017

Doba ledová – giganti na Lipně

Výstava představí kolekci jedenácti nejimpozantnějších tvorů, kteří žili v době ledové. I přesto, že všechna zvířata prožila člověka – jsou nám jejich podoby velmi vzdálené. A proto bychom si je měli opět oživit.

Největším exponátem výstavy je dobře známý mamut, tím nejmenším americký šavlozubec, někdy přezdívaný jako šavlozubý tygr a také evropský medvěd jeskynní. Další zvířata obývala americký kontinent ještě před osmi až deseti tisíci let. Byl to především obrovský lenochod zvaný megatérium, který dosahoval délky až šesti metrů. Podobně obrovský byl až dvoutunový glyptodon, příbuzný dnešního malého a hbitého pásovce. Nevídanou podívanou poskytne i pohled na největšího hlodavce za poslední dva miliony let, severoamerického velebobra, který ovšem není považován za příbuzného současných stavitelů hrází, ale za slepou paralelní vývojovou větev.

Kolekci vystavených zvířat vytvořil tým českých přírodovědců a výtvarníků. Tvůrci vycházeli z dosud známých nálezů s cílem vytvořit co nejvěrnější podobu dnes nežijících živočichů.

V plně kráse se vám představí 18 vyhynulých tvorů z různých koutů světa a nově i 5 koster, které byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Doba ledová – giganti na Lipně

Kde: Slupečná, Lipno nad Vltavou

Vstupné

Cena: 250 Kč

  • Děti do 1 metru mají vstup zdarma
  • akce 1+1
  • 50% sleva na rodiny

Více informací naleznete na www.lipnopark.cz