Výstava Egypt – dar Nilu vás provede historií Egypta a ukáže soukromé sbírky cestovatele a sběratele Jána Hertlíka. Prohlédnout si můžete například repliky soch vládců a bohů či bust panovníků. To vše a mnohem víc naleznete v Oblastním muzeu Most.

Kdy: 17. únor 2017 – 7. květen 2017

Výstava Egypt – dar Nilu ze soukromé sbírky vás seznámí se slovenským cestovatelem a sběratelem Jánem Hertlíkem, která vás dále seznámí s dávnou civilizací na březích Nilu.

Motiv Egypta

Můžete si prohlédnout repliky plastik, bust panovníků, soch vládců a bohů, obrazů a jiných uměleckých děl, navazujících jedinečnou atmosféru starověkého Egypta.

Výstava Egypt – dar Nilu návštěvníky provede všemi historickými epochami starověkého Egypta, od sjednocení Horního a Dolního Egypta, přes stavbu pyramid, poklady panovníka Tutanchamona, období největšího rozkvětu v Nové říši až po Ptolemaiovské období, kdy začal úpadek egyptské civilizace.

Na vernisáži 16. února od 17:00 hodin zatančí orientální tanečnice Renata Vejlupková a orientální taneční skupina Raqs Amel.

Návštěvníci mosteckého muzea mají možnost zhlédnout tématické výstavy. Nachází se zde i biografická expozice baronky Ulriky von Levetzow, poslední lásky básníka Johanna Wolfganga Goetha. Muzeum je i pořadatelem výstav výtvarného umění.

 

Otevírací doba

Pondělí – zavřeno

Úterý – Pátek: 12:00 – 18:00 hodin

Sobota – Neděle: 10:00 – 18:00 hodin

Vstupné

Za vstupné zaplatíte 30 Kč, snížená cena činí 15 Kč.

Více informací naleznete na www.muzeummost.cz