Umění českých i zahraničních souborů s názvem Cirk-UFF letos rozzáří Trutnov od středy 31. května do neděle 4. června. Cirkusové show se českým i zahraničním návštěvníkům představí jak v polyfunkčním divadle Uffo, tak tradičně i v šapitó a samozřejmě přímo v ulicích města.

Kdy: 31. květen 2017 – 4. červen 2017

Festival Cirk-UFF 2017 v Trutnově

CirkUff je mezinárodní festival moderního cirkusu, který se koná v Trutnově ve dnech 31. května až 4. června. Festival je svátkem milovníků adrenalinu, euforické zábavy i experimentálního umění. Novocirkusový festival se letos již posedmé stane místem setkání nejlepších českých i světových souborů tohoto oboru a nabídne celkem osmadvacet představení patnácti souborů. Největší událostí bude nové představení Backbone mezinárodně respektovaného australského souboru Gravity & Other Myths. Strhující představení mělo premiéru v březnu v australském Adelaide.

Festival Cirk-UFF 2017 v Trutnově

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF letos nabídne celkem osmadvacet představení patnácti souborů. Čeští i zahraniční účastníci budou mít možnost zažít nové představení Backbone mezinárodně respektovaného australského souboru Gravity & Other Myths.

Festivalové premiéry

Lákadlem festivalu bude také představení Déluge francouzského souboru Compagnie SansGravité, které je směsí nového cirkusu a nové magie. Cirk-Uff ale prezentuje i českou novocirkusovou scénu, Czech Showcase. Vedle známých souborů jako Cirk La Putyka, jenž představí právě připravované představení Batacchio (ve kterém se nový cirkus prolíná s tancem, fyzickým divadlem a ilusionismem), či Losers Cirque Company, kteří odehrají dokonce dvě různé inscenace, chystá Cirk-UFF i několik premiér. Nejen trutnovskému publiku dobře známí Bratři v tricku chystají pro trutnovský festival premiéru představení Běžkařská odyssea.

Festival Cirk-UFF 2017 v Trutnově

Světlo světa spatří na Cirk-UFFu i Hrdinky, tedy nová show Cirkusu Tety. Tu soubor připravuje pod režijním a dramaturgickým vedením novopečeného držitele Thálie Radima Vizváry. Další letošní novinkou bude představení Dukto pod taktovkou Cink Cink Cirku. Jako každý rok přijede i brněnský Cirkus LeGrando, což znamená, že si děti budou moci vyzkoušet různé cirkusové disciplíny.

Na programu se objeví také klaunské trio Squadra Sua nebo kontaktní žonglování od Ati Sphere. Kompletní program festivalu, jehož grafickou prezentaci zajišťuje již počtvrté malíř a komiksový kreslíř Jiří Grus, je možno najít na webu festivalu.

Kde se festival bude konat?

Vybraná představení se konají v Uffu, což je unikátní polyfunkční divadelní prostor. Jedná se o stavbu s variabilní scénickou a hledištní částí, jež lze uspořádat do pěti základních variant. Během roku hostí Uffo řadu divadelních klasických i alternativních představení a jiných zajímavých akcí. Další vystoupení se konají v šapitó u Uffa, na Krakonošově náměstí nebo na prostranství přímo před Uffem.

Festival Cirk-UFF 2017 v Trutnově

Kde: Společenské centrum UFFO, Náměstí Republiky 999,

Trutnov

Vstupné

Přehlídky a show v ulicích jsou zcela zdarma, vstupné se platí jen na jednotlivá večerní představení v centru UFFO.

Více informací naleznete na www.cirkuff.cz