Festival Mendel Knows, oslava G. J. Mendela, který měl všestranné zájmy napříč různými odvětvími, byl to člověk s širokým množstvím znalostí a dovedností tzv. „Polyhistor“ renesanční člověk v pravém slova smyslu.

Kdy: 21. červenec 2017 – 23. červenec 2017

Festival Mendel Knows

Od 21. do 23. července město opět zaplní akce připomínající odkaz Gregora Johanna Mendela. Součástí festivalu, který pořádá TIC Brno a obecně prospěšná společnost Společně, budou odborné přednášky v Mendelově muzeu, komentované prohlídky např. Augustiniánského opatství, arboreta MENDELU či Botanické zahrady Masarykovy univerzity. Program nabízí i akce v Hvězdárně a planetáriu Brno nebo ve VIDA! science centru.

Gregor J. Mendel měl všestranné zájmy napříč odvětvími, byla to osobnost s množstvím znalostí, renesanční člověk v pravém slova smyslu. Proto i festival Mendel Knows je multižánrový, odborný, pokrokový a zábavný. Spojuje lidi, vzdělává, podporuje. Tři dny, tři oblasti, jedno město.

Festival Mendel Knows

Velká část programu se uskuteční v zahradě opatství na Mendlově náměstí, kde vše začne v sobotu 22. července v 15:00 hodin. Kromě Food Festu či zábavných laboratoří budou připraveny představení a dílny pro děti, promítání dokumentárního filmu „Mendel, Vavilov a Brno“ a především koncerty. Po gospelech, Romanu Dragounovi a kapele Dextreat přijde na pódium hlavní hvězda večera – skupina Tata Bojs. Ta byla založena už v roce 1988, ale od té doby neztratila vůbec nic ze své energie. Jejich brněnský koncert začíná ve 22:00 hodin. Sobotní program uzavře videomapping – projekce promítaná na budovu Augustiniánského opatství s tématem G. J. Mendel.

Kde: Mendlovo náměstí 1a, Brno

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.mendelknows.cz