Díky festivalu Industry Open už během léta příznivci industriálních a technických památek navštívili celou řadou výjimečných míst, která jsou běžným smrtelníkům zapovězená. Další z neobyčejných prohlídek a letošní poslední festivalovou novinku představují zážitkové jízdy do areálu továrního komplexu plzeňské Škodovky. Vstupenky jsou již v prodeji.

 

Organizátoři festivalu Industry Open již uspořádali celou řadu komentovaných prohlídek a výletů. Poslední novince z letošního programu – komentovaným vyjížďkám vlakem pod vlečce do veřejnosti nepřístupného areálu bývalé plzeňské Škodovky – budou patřit dva srpnové víkendy. První z jízd jsou plánované na víkend 29. a 30. srpna.

Na zážitkovou jízdu se zájemci vypraví z nádraží Plzeň – Jižní Předměstí a do areálu Škodovky vjedou po vlakové vlečce, která spojuje železniční stanici s kolejištěm v areálu Škodovky. Po vlečce návštěvníci projedou mezi historickými budovami kováren a hutí kolem strojírenských provozů až na samý konec rozlehlého areálu na Karlově. Ve vlaku je pak průvodce seznámí s historii jedné z nejznámějších plzeňských značek. Účastníci se dozví celou řadu zajímavých informací, ať už o roli podniku v životě Plzně, o dělnících pracujících ve Škodovce nebo o historii jednotlivých provozů – kotlárně, dělovce, staré zbrojovce, ocelárně nebo slévárně. Řeč samozřejmě bude i o Karlově a současné podobě areálu.

  • Délka prohlídky je cca 1 hodina. Odjezd je vždy v 10:10, 12:10 a 14:10 ze stanice Plzeň – Jižní Předměstí. Doporučujeme dorazit s časovou rezervou. Vzhledem k poznávacímu charakteru akce, výkladu a délce jízdy není akce vhodná pro děti do 6 let. Informace o nástupišti budou k dispozici v den akce na místě.
  • Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru vedle radnice či online na Plzeňské vstupence.