V březnu letošního roku uplyne 425 let od narození muže, jehož jméno neupadlo v zapomnění. Výstava s názvem Jan Ámos Komenský bude pro návštěvníky otevřená od 28. března do 30. dubna 2017 ve městě Spálené Poříčí.

Kdy: 28. březen 2017 – 30. duben 2017

Jan Ámos Komenský

Jan Ámos Komenský byl bezesporu jedním z největších Čechů, jistě charakterní a v názorech pevný člověk, který pro svou víru a přesvědčení opustil rodnou zem. Pobýval v různých zemích Evropy a na rodnou Moravu se již nikdy nevrátil. Během svého života se musel vyrovnat s mnoha ranami osudu – přišel o dvě manželky, několik dětí, při požáru o většinu svého díla a přesto se nikdy nevzdal, publikoval až do konce života.

Na jeho pedagogických názorech je postaveno současné pojetí vzdělávání – výuka přiměřená věku, při vzdělávání postupovat od jednoduššího ke složitějšímu, zábavné a názorné vyučování… to vše nám připadá dnes již samozřejmé, a přesto tomu tak vždy nebylo. V době Komenského se učily děti zpaměti dlouhé texty v latině, „výuka“ byla pouze memorování, takže názory JAK byly v jeho době naprosto průlomové a přinesly naprosto nové nahlížení na děti, školu a způsob vzdělávání.

Kde: Špejchar Ve Dvoře, Zámecká 141, Spálené Poříčí

Jan Ámos Komenský

Vstup na výstavu je zcela zdarma

Otevírací doba

Pondělí, úterý: 13:00 a 15:00 hodin
Úterý, čtvrtek, pátek: 13:00 hodin
O víkendech je možno otevřít po předchozí domluvě pro větší skupiny.

 

Více informací o akci naleznete na www.spaleneporici.cz