Pro návštěvníky je připravena tradiční třídenní akce v Boskovicích a okolí, startující tentokrát opět přesně v první májový den. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích začíná 5. května a končí 7. května 2017 v Boskovicích.

Kdy: 5. květen 2017 – 7. květen 2017

Jarní sraz Velorexů v Boskovicích

Můžete se těšit na tradiční nocleh v kempu Athéna Suchý nebo v restauraci Zlatá Růže, tradiční i netradiční program i třídenní akce se závěrečnou nedělní kolonou. Ubytování jako každý rok možno rezervovat již nyní v restauraci Zlatá růže, volejte 776 626 626.

Program:

pátek: 15:00 – 22:00 registrace Athéna Suchý
sobota: 08:00 – 10:00 registrace opozdilců na Athéně
09:00 – 17:00 soutěžní klání
neděle: 09:00 společný odjezd směr Boskovice

Historie tříkolových vozidel je velice pestrá a obsáhlá a jejich vývoj byl zpočátku inspirován poměrnou jednoduchostí, menší technologickou náročností a také tím, že nebylo zřejmé zda pro další vývoj motorových vozidel bude stěžejní koncepce tří či čtyř kol.

Koncepce tříkolky, jako motorového vozidla nižší kategorie, které by vyplnilo určitou mezeru mezi motocykly a automobily se objevuje ve dvacátých letech a vyjma výjmečné výroby tříkolek MORGAN s motorem JAP, které nebyly určeny široké motoristické veřejnosti, podléhá vývoj této kategorie následujícím požadavkům: lepší komfort cestování nežli u motocyklu, levný provoz, nenáročná údržba, nižší pořizovací náklady a v neposlední řadě nižší daňové zatížení.

Uvedená kriteria vystoupila do popředí zejména v době mezi dvěma světovými válkami v Německu v důsledku hospodářského a politického vývoje, který vedl ke snížené kupní síle obyvatelstva a nedostatku surovin. Vedle hojného počtu nákladních tříkolek ( TEMPO) se objevila řada osobních typů např. THEIS, MOPS, HERCULES, FRAMO a také TATRA a WALTER.

Také po druhé světové válce z již uvedených důvodů nastává rozmach malých vozítek v Německu BMW, ZUNDAPP, MESSERSCHMIDT atd.

Jarní sraz Velorexů v Boskovicích

Kde: Velenov 186, Boskovice

Více informací naleznete na www.velorexy.cz a na www.velorex.com