V září se Jičín stane dějištěm již 27. ročníku multikulturního festivalu nejen pro děti. Pohádkový týden nabídne tvůrčí dílny, pouliční divadélka, koncerty, jarmark a spoustu dalších nezapomenutelných zážitků.

Kdy: 13. září 2017 – 17. září 2017

Jičín – město pohádky

Velký pohádkový průvod otevře již po šestadvacáté brány festivalu Jičín – město pohádky. Pan starosta předá dětem symbolický klíč od města Jičína, patron festival zahájí a tímto okamžikem začnou platit pohádkové zákony vyvěšené na Valdické bráně.

Po celý týden budou otevřeny tvůrčí dílny, těšte se na výstavy a hry. Koncerty, pouliční divadla a muzicírování, vystoupení známých umělců a velký sobotní ohňostroj přinesou všem další nezapomenutelné zážitky. V závěru festivalu děti vrátí panu starostovi klíče od města, zazvoní zvonec a brány pohádkového města se na rok zavřou.

V zámeckém parku vznikne cirkusová škola s akrobatickými cviky, zhlédnete tu například akrobacii na šálách, kterou si můžete i vyzkoušet. Chybět nebude lanové centrum a provazochodci a další atrakce. Ryneček zůstane se scénou a prezentací škol v původním duchu, dílničky tu budou spíš rukodělné.

Jičín – město pohádky

Průvodcem vám budou pohádkové bytosti a postavy v čele s velkým jičínským oslavencem, Rumcajsem. Ten v tomto roce slaví své 50. narozeniny. Všechno nejlepší Rumcajsi k tvým padesátinám ti přejeme!

Kde: Jičín

Vstupné je kromě vstupu na Valdštejnovo náměstí a náměstí Svobody (Ryneček) zdarma.

Více informací naleznete na www.pohadka.cz