Tradiční květinové instalace v interiérech zámku Kratochvíle se v letošním roce uskuteční popáté, a to ve dnech od 27. května do 4. června 2017. Na akci na váš čekají pokoje ozdobeny a provoněny živými květinami.

Kdy: 27. květen 2017 – 4. červen 2017 od 9:00 do 16:30 hodin

Květinové instalace na zámku Kratochvíle

Tradiční květinové instalace v interiérech zámku Kratochvíle se v letošním roce uskuteční popáté. V období od 27. května do 4. června 2017 budou jednotlivé pokoje vily ozdobeny a provoněny živými květinami. Dominantními květinami v aranžmá budou růže, lilie, tulipány a karafiáty.

Kratochvíle  je renesanční zámek 2 km severozápadně od města Netolice v okrese Prachatice. Patrová vila byla využívána jako lovecké letní sídlo. V současné době je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupná veřejnosti.

Květinové instalace na zámku Kratochvíle

Vila je obklopena zdí s baštami, v průčelí s hospodářskými stavbami, kaplí a vstupní věží. Vnitřní zahrada zámku byla založena v renesančním slohu s fontánami. Od vily je oddělena vodním příkopem.

Podle uspořádání přízemí obytného stavení se Baldassara Maggiho z Arogna přiblížil jednomu z vilových návrhů Franceska di Giorgio Martini a podobná je i dispozice známé římské vily Farnesiny od Baldassara Peruzziho z let 1505-1511.

Kde: Petrův Dvůr 9, Netolice

Více informací naleznete na www.zamek-kratochvile.eu