Rok se s rokem sešel a opět se můžete přijet podívat na ledovou nádheru na Pustevny. Od 6. do 21. ledna 2018 budou k vidění unikátní ledové sochy.

Kdy: 6. leden 2018 – 21. leden 2018

Ledové sochy na Pustevnách 2018

Jako již tradičně se první tři lednové týdny roku 2018 Pustevny stanou centrem festivalu Ledových soch na Pustevnách. Vzhledem k rozmarům počasí z let minulých budou sochy opět umístěné ve dvou tématických stanech.

Sochy se budou vytvářet přímo na horách, návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost hned první víkend výstavy přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají umělecká díla. Sochy budou tvořit ti nejzkušenější řezbáři z České a Slovenské republiky, autoři Tatranského dómu na Hrebienku či účastníci celosvětového finále soutěže v řezání ledových soch – Ice Master.

První zmínky o tvorbě ledových soch sahají až do roku 600 před n. l. do Číny. Později někdy kolem roku 1600, zase v Číně, místní rybář vyrobil ledové lucerny pro osvětlení v zimních měsících. Současné ledosochařství se už posunulo o míle daleko, a tak i na Pustevnách bude možné obdivovat, co vše jde z ledu krásného vytvořit.

Ledové sochy na Pustevnách 2018

O víkendu bude na návštěvníky čekat doprovodný program v režii Rádia Čas, jejíž modrátoři si připravili pro děti i dospělé kupu soutěží a her. Možnost bude zavítat do stanu rádia čas na návštěvu k Sluníčkovým. Nemůže chybět ani tradiční jarmark, maskoti partnerů či Kingswood vesnička.

Kde: Trojanovice 477

Vstup do stanů je každý den od 8.30 h do 17.00 hodin
Vstup je zdarma

Více informací naleznete na www.pustevny.cz/ledove-sochy