Rádi byste viděli něco neobvyklého? Něco, co má velmi blízko k neokoukaným scenériím? Pak jistě zavítejte do Špindlerova Mlýna, kde se můžete na vlastní oči podívat na velkolepou podívanou v ledovém chrámu, kde jsou k vidění ledové sochy inspirované dílem Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních dob.

Ledový chrám bude umístěn u horní stanice lanovky na Pláň ve Špindlerově Mlýně. Chrám je klimatizovaný, proto ledovým scenériím nebude dělat žádný problém, vydržet po celou zimní sezónu. Sochy pocházejí z dílny evropských sochařů. Letos budou sochy inspirovány dílem Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních dob.

Výstava ledových chrámu spolu s edukativními cedulemi , doplněna barokní hudbou, bude otevřena pro návštěvníky zdarma v průběhu celé zimní sezóny od prosince 2017 na Pláni ve Špindlerově Mlýně. Prostor, kde jsou ledové sochy a stavby vystaveny je 20 hodin chlazen tak, aby sochy zůstaly v neporušeném stavu 4 měsíce.

Několikrát po dobu trvání výstavy proběhne tématický koncert. V klimatizovaném stanu jsou umístěné sochy představující jednotlivá roční období. Antonio Vivaldi houslové koncerty složil v 18. století a věnoval je uměleckému mecenáši Václavovi z Morzinu, který působil i v nedalekém Vrchlabí.

Ledárium bude přístupné denně až do konce března od 11:00 do 15:30, lidé si ho mohou prohlédnout zdarma, pro nelyžaře nabízíme na pokladnách zvýhodněné zpáteční jízdné.