Marienbad Film Festival navazuje na tradici filmového festivalu ze 40. let v Mariánských Lázních. V unikátních lázeňských kulisách představí to nejsilnější a nejkrásnější z filmové klasiky a zároveň se bude věnovat opomíjené perle české kinematografie, a to experimentálnímu filmu.

Kdy: 29. srpen 2017 – 2. září 2017

Marienbad Film Festival – Mezinárodní filmový festival v Mariánských Lázních

Ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 se v Mariánských Lázních uskuteční druhý ročník Marienbad Film Festivalu. Festival se zaměřuje na český a zahraniční experimentální film, nabídne ale také projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let a další akce určené pro širokou veřejnost.

Filmový program letošního ročníku se významně rozšíří. Sekce českého experimentálního a nezávislého filmu Theatre Electrique bude letos poprvé soutěžní. Nová sekce Cinema Excelsior se zaměří na mapování konkrétních zahraničních oblastí experimentálního filmu – v letošním roce půjde o současný rakouský experimentální film. Retrospektivní sekce nabídne zájemcům ucelenou kolekci českých avantgardních filmů z první poloviny 30. let, a to na unikátně filmových kopiích. Diváci uvidí také restaurované filmy Gustava Machatého Erotikon a Ze soboty na neděli.

Široká veřejnost se opět může těšit na projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let, které proběhnou v netypických prostorách, jako je Městské divadlo nebo Společenský dům Casino, ale také na programy pro rodiny s dětmi a bohatý doprovodný program včetně koncertů, výstav a divadelních představení.

Marienbad Film Festival – Mezinárodní filmový festival v Mariánských Lázních

Marienbad Film Festival se uskuteční díky podpoře Státního fondu kinematografie, Karlovarského kraje, města Mariánské Lázně, Rakouskému kulturnímu fóru, mecenášů a firem jako např. Léčebné Lázně, a.s., Smart–Con, s.r.o, Christo Group, s.r.o a entuziasmu a dobrovolné pomoci mnoha jednotlivců.

Mariánskolázeňský spolek švihák opět zajistí hudební doprovodný program v kolonádě Ferdinandova pramene.

Kde: Hlavní 47, Mariánské Lázně

Vstupné:

Plná cena: 150 Kč
Snížená cena: 50 Kč

Více informací naleznete na www.marienbadfilmfestival.com