Tradiční přehlídka amatérské scény z Pardubic a okolí. Zrcadlo umění přináší do ulic města odrazy a střípky amatérského umění. Tato nesoutěžní přehlídka jednotlivců i souborů je příležitostí k vystoupení a prezentaci práce dětí, dospělých i seniorů, pro které je umění koníčkem i láskou.

Kdy: 8. červen 2017 – 10. červen 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

Městské slavnosti v Pardubicích – Zrcadlo umění

Letošní jarní část tradičních městských slavností Zrcadlo umění slibuje nabitý a rozmanitý program pro všechny, kteří umění milují v jakékoli jeho podobě a formě. Není podstatné, kdo je divákem a kdo umělcem. Jedni bez druhých nemohou být, není radosti bez sdílení. Zažijte koktejl emocí vytvořený vznešenou kulisou městských prostranství, libozvučných tónů, barev a ladných pohybů.

17. ročník s názvem Zrcadlo umění nabízí to nejlepší, co se v Pardubicích urodilo z ducha zapálených a kreativních lidí. Organizátoři si dali záležet, aby ozvěny zážitků rezonovaly v duších celé generační škály, jelikož městské slavnosti mají být zkrátka pro všechny návštěvníky.

Městské slavnosti v Pardubicích – Zrcadlo umění

Festival Zrcadlo umění ukazuje svým bohatým programem dílen, přehlídek, vystoupení i soutěží cestu všem, kteří svou cestu k umění teprve hledají.

Proběhne několik akcí vztahujících se k Perníkovému roku 2017. Většina obyvatel města považuje perník za jeden z fenoménů Pardubic, přesto je vztah k této pochoutce spíše samozřejmý. Proto je letošní rok symbolicky „perníkový“ a na jeho podporu i některé události v rámci Zrcadla umění budou ve znamení perníku. V sobotu od 14:00 do 18:00 hodin bude Pernštýnské náměstí doslova perníkové. Každý si může přijít ozdobit perníkový šindel na společnou perníkovou chaloupku nebo si zakoupit med či perník od tradičních a přímých výrobců. Uskuteční se i workshopy pro děti s perníkáři a včelaři.

Městské slavnosti v Pardubicích – Zrcadlo umění

Kde: náměstí Republiky 1, Pardubice

Vstupné je zdarma.

Více informací včetně bohatého programu naleznete na www.kcpardubice.cz