Chcete si užít Mezinárodní den Star Wars, jak se na správné fanoušky této vesmírné ságy patří? Pak se vydejte 4. května do libereckého science centra iQLANDIA, kde na vás čeká velkolepá podívaná.

Kdy: 4. květen 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

Mezinárodní den Star Wars v iQlandii Liberec

Právě tady zakotvil svou Hvězdu Smrti Darth Vader. Temný pán ze Sithu, který je vyroben z lega v životní velikosti, třímá v ruce světelný meč a jeho oblek je propracován do sebemenších detailů včetně blikajících kontrolek.

K vidění tu jsou modely vesmírných lodí a kluzáků i tolik populárního robota R2D2. Postavy ze Star Wars najdete v iQLANDII v expozici Kosmo, kde si mimo jiné vyzkoušíte jízdu po Rudé planetě v Mars Roveru, nahlédnete do Světelného tunelu, natěsnáte se do přistávacího modulu Vostok 28 či zkouknete pitvu mimozemšťana.

Do vesmíru se potom dostanete prostřednictvím filmů místního Planetária. Díky snímkům Astronaut, Úsvit kosmického věku, Výprava ke hvězdám a Cesta do vesmíru a zase zpátky například zjistíte, co obnáší stát se kosmonautem, jak se zrodila Sluneční soustava nebo kdo se jako první prošel po Měsíci.

Přistávající modul Voskok – Mezinárodní den Star Wars v iQlandii Liberec

Kde: iGLANDIA Science Center, Nitranská 10, Liberec

Vstupné

Plná cena: 250 Kč
Snížená cena: 150 Kč
Rodinné vstupné: 650 Kč

Více informací naleznete na www.iqlandia.cz