V září čeká Olomouc 23. Mezinárodní festival vojenských hudeb. Oslavy, které mají ve městě dlouholetou tradici, tentokrát obohatí svým vystoupením vojenská hudba z německého města Koblenz.

Kdy: 1. září 2017 – 2. září 2017

Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci (býv. Oslava maršála Radeckého)

Přehlídka vojenských hudeb se uskuteční ve dvou dnech 1. – 2. září na Horním náměstí a v chrámu sv. Mořice. Vystoupení špičkových zahraničních i domácích vojenských souborů letos opět přinese velkolepou podívanou a připomene dějinné sepjetí města s armádou, letos obohacené právě o vystoupení hudebníků vojenské hudby z Koblenz.

Město Koblenz je, stejně jako Olomouc, historicky významné někdejší pevnostní město s více než 100 000 obyvateli. Dva tisíce let dlouhá historie je znát na každém kroku a Koblenz se může pochlubit nepřeberným množstvím kulturních a historických památek. Kapela je součástí německého Bundeswehru a v rámci festivalu vystoupí v Olomouci i v Kroměříži.

 

Program festivalu:

Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci (býv. Oslava maršála Radeckého)

Program začíná v pátek 1. září v 15.30 hodin na Horním náměstí a pokračuje v sobotu 2. září od 10.00 hodin.

V pátečním programu vystoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš, v plánu je podvečerní chrámový koncert smyčcového orchestru finské hudby a večerní koncert Ústřední Hudby Armády ČR se sólistkou Radkou Fišarovou za doprovodu houslové virtuózy Veroniky Panochové a sopranistky Lucie Silkenové. Letošní novinkou je rockové vystoupení tanečního orchestru Finnish Conscript Band.

V sobotu se diváci a návštěvníci města mohou těšit na vystoupení Ústřední hudby AČR, Vojenské hudby Olomouc, vojenské hudby Slovenska, Německa a Finska.

Mezinárodní festival vojenských hudeb v Olomouci (býv. Oslava maršála Radeckého)

Zpestřením sobotního programu je opět společné vystoupení motocyklové čety Hradní Stráže, motorizované jednotky Vojenské policie a Policie ČR, které se v loňském roce setkalo s velkým ohlasem.

Letošní již 23. přehlídku vojenských hudebních souborů v Olomouci završí vernisáž výstavy Nebeští jezdci z natáčení stejnojmenného filmu za účasti hlavních představitelů. Výstava bude probíhat v olomouckém armádním domě. Pořadatelem festivalu vojenské hudby je statutární město Olomouc a Armáda České republiky.

Kde: Horní náměstí, Olomouc

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.tourism.olomouc.eu