Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu.

Kdy: 30. červen 2017 – 8. červenec 2017

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary naváže na úspěšnou tradici z minulých let a uvede světovou premiéru digitálně restaurované kopie Oscarem vyznamenaného filmu Obchod na korze tvůrčí dvojice Ján Kadár – Elmar Klos. Slavnostní premiéra digitálně restaurované kopie filmu Obchod na korze proběhne 1. července 2017 ve Velkém sále hotelu Thermal.

Karlovarský festival připravil při příležitosti stého výročí narozenin legendy českého filmu Poctu Jiřímu Brdečkovi. V jejím programu  uvede  slavný film Limonádový Joe a průřez autorskou tvorbou Brdečkových krátkých filmů.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2017

Jeden z nejrespektovanějších tvůrců filmové historie Kendžim Mizogučim (1898 – 1956) bude představen kolekcí deseti zásadních snímků ze své rozsáhlé tvorby sestavenou proslulým britským kurátorem a filmovým kritikem Tonym Raynsem. Karlovarská kolekce Mizogučiho filmů, kterou doplňuje dokumentární portrét Život filmového režiséra (1975) natočený jeho spolupracovníkem a neméně obdivovaným kolegou Kanetem Šindo, přiblíží divákům vývoj Mizogučiho stylu, pro který jsou charakteristické dlouhé záběry, kontemplativní kamera pohybující se s uhrančivou elegancí i velmi specifické svícení scény.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2017

Na 52. ročníku MFF KV převezmou Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii dva filmaři, kteří svou společnou autorskou tvorbou zásadně ovlivnili vývoj ostrovní kinematografie. Režisér Ken Loach a jeho dvorní scenárista Paul Laverty společně vytvořili 12 celovečerních a 2 krátké filmy a stali se průkopníky britského sociálně realistického filmu s humanitním poselstvím. Ocenění získávají při příležitosti oslav 30. výročí založení Evropské filmové akademie.

Cenu prezidenta MFF KV za umělecký přínos české kinematografii získá na 52. ročníku MFF Karlovy Vary scenárista a režisér Václav Vorlíček.

Slavnostní zahajovací koncert

Karlovarský festival pokračuje v tradici slavnostních zahajovacích koncertů pro širokou veřejnost. V podání Českého národního symfonického orchestru pod vedením amerického dirigenta a hudebního skladatele Carla Davise uslyší diváci především melodie ze slavných filmových bondovek. Jako zvláštní host vystoupí v rámci koncertu také skladatel a letošní držitel Křišťálového globu James Newton Howard, který bude ve světové premiéře dirigovat provedení části filmové hudby k právě dokončovanému volnému pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Slavnostní zahajovací koncert začne 30. června po 22 hodině na pódiu před hotelem Thermal a je zdarma.

Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou. Ten nejlepší je na slavnostním zakončení festivalu odměněn hlavní cenou festivalu – Křišťálovým glóbem.

K festivalu patří nejrůznější filmové a společenské celebrity, tisícovky filmových fanoušků, koncerty, ceremoniály, party, tiskové konference a desítky doprovodných akcí.

Kde: Hotel Thermal, I.P.Pavlova 11, Karlovy Vary

Vstupné

Normální vstupné: 80 Kč
Snížená cena: 60 Kč

Festival pasy:

  • denně zdarma až 3 vstupenky na 3 různá festivalová představení
  • možnost SMS rezervace vstupenek na festivalu
  • vstup na tiskové konference v hotelu Thermal- pokud není sál zcela zaplněn akreditovanými novináři, kteří mají při vstupu přednost
  • vstup na KVIFF Talks
  • vstup na filmy do kina bez vstupenky: U každého kinosálu je vyhrazen prostor, kde vyčkejte před filmem na pokyny vedoucího kinosálu. O obsazení volných míst rozhoduje pořadatel, resp. vedoucí kinosálu. Ten 5 minut před začátkem představení umožní vstup určitému počtu návštěvníku s platným Festival Passem na volná místa
  • vstup na další místa, o kterých budeme informovat v červnu
  • po vyčerpání limitu vstupenek si můžete zakoupit další jednotlivé vstupenky

1 den: festival pass: 250 Kč, festival pass se slevou: 200 Kč
3 dny: festival pass: 600 Kč, festival pass se slevou: 450 Kč
5 dní: festival pass: 850 Kč, festival se slevou: 600 Kč
Celý festival: festival pass 1200 Kč, festival se slevou: 900 Kč

Všechny slevy jsou poskytnuty pouze na základě platného dokladu. Sleva platí pro studenty (Index, originál potvrzení o studiu, ISIC karta apod.), důchodce (od 65 let) a držitele karty ZTP.

Zdarma katalog a festivalová brožura k vyzvednutí na Hlavní pokladně.

Více informací naleznete na www.kviff.com