Tradičně, a přesto pokaždé trochu jinak, končí prázdniny v Teplicích nad Metují. V letošním roce slaví festival již třiatřicet let své existence a na návštěvníky čeká jako vždy bohatý a zábavný program.

Kdy: 24. srpen 2017 – 27. srpen 2017

Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují

Fesťák, nebo chcete-li Mezinárodní horolezecký filmový festival, který každoročně láká příznivce lezení i jiných outdoorových sportů na konec srpna do Teplic nad Metují, kde si za dobu své existence stal neodmyslitelnou součástí právě konce prázdnin.

V letošním roce festival nabídne bohatý a zábavný program. Kromě zhruba 40 soutěžních filmů, které můžete vidět ve dvou různých promítacích sálech, jsou pro návštěvníky připraveny dvě výstavy. Hudební program je již od „pradávna“ nedílnou součástí fesťáku. Letos se můžete těšit na Sto zvířat, Laura a její tygři, Heebie Jeebies, Synové výčepu, Sunday Jam a Band-a-ska.

 

Informace pro návštěvníky – parkování, stanování – 2017

I v letošním roce bude platit systém stanování a parkování jako loni a předloni, kdy jsme vás poprvé nepustili stanovat do parku. Ukázalo se to jako správné opatření a navíc nám to umožnilo rozšířit program v parku o další zábavu, která vás určitě poteší. Pro ty, kdo tu loni nebyli a kdo už to zapomněli připomínáme.

Nejvýraznější změnou je zákaz stanování v městském parku a parkování v centru města. Místo toho jsme pro vás připravili několik náhradních možností, kde můžete stanovat a parkovat bezplatně a na dostatečnám prostranství tak, aby centrum a park zůstaly volně průjezdné pro zásobování, záchranáře a další důležitou dopravu. Na náměstí a některých dalších označených komunikacích bude zákaz stání i zastavení. Do městského parku zákaz vjezdu. Prosíme všechny návštěvníky o dodržování těchto zákazů.

Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují

Pokud si chcete užít trochu adrenalinu, potkat lezecké osobnosti českého i zahraničního věhlasu a načerpat neuvěřitelnou pohodu a energii, která z lezců a prostředí kolem nich vyzařuje, jsou Teplice nad Metují tím pravým místem, kam se poslední srpnový víkend vydat.

Kde: Horní 13, Teplice nad Metují

Více informací naleznete na www.horolezeckyfestival.cz