Je tomu už 10 let, kdy se zrodily zámecké labyrinty, a proto se od 5. července do 9. července 2017 koná oslava 10. narozenin zámeckých labyrintů. Na zámku Loučeň tedy nebude o zábavu nouze, oslavy budou v plném proudu.

Kdy: 5. červenec 2017 – 9. červenec 2017 od 10:00 do 17:00 hodin

Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Program letošních 10. narozenin zámeckých labyrintů

Středa 5.7.2017
U zahájení desetiletých oslav přece nemůže chybět Bílá paní. Jako nejstarší a nejvíce pozitivně naladěná bytost bude ona tím, kdo narozeninové slavnosti zahájí. Vězte, že ji nebude vadit, že to pro ni bude v neobvyklou denní dobu.

Po celý den, ve čtvrtek 5.7.2017 se budou konat  Narozeninové prohlidky s Její Milostí Paní Terezií Berkovou z Dubé a na Loučeni, tedy Bílou Paní Loučeňskou. Pro všechny, malé i velké s malým dárečkem, který osobně Bílá paní přichystala.

Čtvrtek 6.7.2017… druhý den totálně nabitý Elánem
Narozeninový koncert Elán Open Air Unplugged začíná od 17:00 hodin (kapela vystoupí cca od 21:00 hod.) a bude z bezpečnostních důvodů uzpůsobený program druhého slavnostního dne. Zámecký park, resp. jeho zadní část, bude před konáním koncertu uzavřen až do 17:00 hodin a potom se otevře pouze pro návštěvníky koncertu. Přední část parku = zámek a jeho okolí bude otevřen pouze od 9:00 do 15:00 hodin. Budou proto připravené prohlídky z nejlepších, nejvíce oblíbené Prohlídky s pohádkou Císařovy nové šaty. Bezkonkurenčně nejzábavnější  prohlídka zámku jakou můžete zažít, v roce 2016 měly rekordní návštěvnost. Budou se konat po celý den a poslední prohlídka začíná v 15:00 hodin. Pokud chcete vidět v rámci výletu hlavně zámecké labyrinty, zvolte pro svoji návštěvu jakýkoli jiný den, ve čtvrtek 6.7 nebudou k vidění.

Výstava „50 let loupežníka Rumcajse“  bude rovněž otevřena pouze do 15:00 hodin, ale hned další den v pátek 7.7. bude již přístupná.

Pátek 7.7.2017

Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Na narozeninový den je připravený klasický narozeninový program v zámeckém amfiteátru, jak jej znáte, s krájením narozeninových dortů a pohádkami.

V zámku bude mít po celý den hlavní slovo poslední zámecká paní, kněžna Marie Thurn- Taxis, a bude číst pohádky pro ty nejmenší, které sama napsala. A pro nejvěrnější příznivce je otevřeno až do večera! Speciální narozeninové večerní prohlídky s knížecí rodinou a sklenkou sektu a pralinkou a vlajková loď mezi prohlídkami, se budou konat každou hodinu od 19:00 do 22:00 hodin.

Sobota 8.7…. čtvrtý den oslav, pohádkový a labyrintový
Na sobotu 8.7 jsme připravili narozeninové putování zámeckými labyrinty s oblíbenými hrdiny nejznámějších pohádek. Účastníci této narozeninové oslavy, kteří přijdou v kostýmech, mají zmrzlinu zdarma, a to platí i pro dospěláky!

10:30   O Jeníčkovi, Mařence a perníkové chaloupce (Tisový labyrint)       11:30   O Popelce (Dlážděný labyrint)
12:30   O Červené Karkulce (Kamenný labyrint)
13:30   Sněhurka (Palisádový labyrint)
14:30   Hloupý Honza (Pískovcový labyrint)
15:30   Šípková Růženka (Královský labyrint)
16:30   Pohádka o pošťákovi (Písmenkový labyrint)

V zámku se budou po celý den konat Čokoládové prohlídky, ty nejsladší prohlídky ze zámecké nabídky.

Narozeniny zámeckých labyrintů na zámku Loučeň

Neděle 9.7… Jdeme do finále! Těšíme se na další desetiletku
V narozeninovou neděli vás pozveme hlavně do našeho zámeckého sklepení, kde vám budou průvodkyněmi naše dvě světoznámé čarodějnice, Gertrůda Krákavá (někdy také skákavá) a Ethel Koštětová, čerstvě provdaná Zametalová z Holých vrchů, a nastane čas, aby vám předvedly svoje čáry, kouzla a lektvary. Ti, kdo na nich v předchozích letech již byli, svorně tvrdí, že něco podobného ještě na žádném zámku neviděli. Přijedete se přesvědčit?

Kde: Loučeň 1, Nymburk

Více informací naleznete na www.zamekloucen.cz