Severomoravská metropole bude už podeváté hostit Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko, který se zaměřuje na kameramanskou tvorbu.

Kdy: 22. září 2017 – 28. září 2017

Ostrava Kamera Oko – filmový festival kameramanské tvorby

Od pátku 22. do čtvrtka 28. září 2017 proběhne v Ostravě devátý ročník mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera OKO, který se zaměřuje na prezentaci kameramanské tvorby výrazných osobností z České republiky i zahraničí. Festival nabídne kromě projekcí, koncertů či výstav také široký odborný program – úvody odborníků, prezentace, workshopy, diskuzní panely, masterclasses nebo soutěž krátkometrážních a celovečerních filmů.

V rámci tématu architektury se letošní ročník festivalu zaměří také na prezentaci architektonicky poutavých ostravských míst a prostor, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné. Návštěvníci tak budou mít příležitost kromě ostravských jednosálových a dvousálových kin (Kino Art, Cineport, Kino Luna, Minikino) navštívit program také v Grossmannově vile, v prostorách Nové radnice nebo u Oblouku v Ostravě Porubě.

Ostrava Kamera Oko – filmový festival kameramanské tvorby

Projekce budou opět probíhat ve všech ostravských jednosálových kinech Minikino, Art a Luna, doprovodný program obstará Stará Aréna a letos poprvé se diváci festivalu podívají i do Cineportu, nového festivalového centra v areálu Dolu Hlubina. Promítat se bude také ve Frýdku-Místku v kině Vlast, v Havířově v kině Centrum a v kině Kopřivnice.

Aktuální dění v oblasti kamery bude reflektovat program Kameramanské dny Ostrava.

Kde: 28. října 49/23, Ostrava

Více informací naleznete na www.filmfestivalostrava.com