Oprostěte se od každodenního shonu města a vychutnejte si romantický piknik se svými blízkými v krásném prostředí zámku Ctěnice. To vše ve dne 15. května – 30. září 2017.

Kdy: 15. květen 2017 – 30. září 2017

Piknik v zámeckém parku Ctěnice

Restaurace The Granary v zámeckém areálu Ctěnice si pro vás na léto připravila nevšední zážitek – piknik v nádherném zámeckém parku. Stačí si vyzvednout piknikový košík, deku a pak je jen na vás, který kout v malebném parku si vyberete.

Zámecký park má výměru 2,33 ha a navazuje na zámek ze severní a východní strany. Parkem protéká Ctěnický potok, který ho podélně dělí téměř na polovinu. Osnova parku byla barokní, z druhé poloviny 18. století, ale v 19. století byla pozměněna a park získal krajinářský charakter. Park je nyní komponován na podélnou osu s ovocnou alejí. V severovýchodní části je novostavba altánu, za ním zahradnictví. Areál parku a zámku s hospodářským dvorem obíhá mohutná kamenná zeď. Park i ostatní objekty jsou památkově chráněny.

Jedinečný zámecký a hospodářský areál mající středověký původ a jádro byl postupně podle požadavků doby upravován do renesanční a později i do barokní podoby. Původní tvrz byla založena na výběžku ostrohu, okolo ní obíhal hradební vodní příkop, tvrz chránila mohutná hranolová vstupní věž. Základní dispozice objektu pochází z pozdně gotické přestavby. Zámecká křídla se rozkládají na nepravidelném půdorysu kolem centrálního dvora, přičemž nejstarší jádro je lokalizováno do dnešního severního křídla.

Vybrat si můžete ze 2 menu:

Piknik v zámeckém parku Ctěnice

Menu 1

2x bageta
2x štrúdl
2x teplý nápoj (káva, čaj)
studený nápoj

Menu 2

2x panini
4x koláče
2x teplý nápoj (káva, čaj)
studený nápoj

Cena 250 Kč + vratná záloha na koš a deku 500 Kč

Piknik v zámeckém parku Ctěnice

Po domluvě lze zajistit i projížďka parku na koních.

Zámecký park je přístupný denně od dubna do října: 8:00 – 22:00 a od listopadu do března 8:00 – 18:00 hodin.

Kde: The Granary, Bohdanečská 259/1, Praha – Vinoř

Více informací naleznete na www.granary.cz