Výstava zoologa, výtvarníka a publicisty Ludvíka Kunce představí unikátní akvarely zobrazující téma zvířat a krajiny v historické výstavní budově v Pálavě. Výstavu s názvem Přírodou s Ludvíkem Kuncem si budete moci prohlédnout od 15. června do 26. listopadu 2017.

Kdy: 15. červen 2017 – 26. listopad 2017

Přírodou s Ludvíkem Kuncem

Autor obrazů působil řadu let v ZOO Ostrava jako chovatel se specializací na kočkovité šelmy. Zvláštní pozornost věnoval terénnímu sledování rysů, vlků a medvědů v Karpatech a vynaložil nemalé úsilí k ochraně těchto zvířat. Svůj pozorovací talent a výtvarné nadání vložil do nespočitatelného množství kreseb, které nezapřou hluboký malířův vztah k přírodě. Jeho umělecký rukopis vychází z dokonalé znalosti chování zvířat, která pozoroval v přírodě a sledoval v zajetí. Své výtvarné práce vystavoval na mnoha výstavách v Česku i na Slovensku.

Přírodou s Ludvíkem Kuncem

Ludvík Kunc se narodil 17. května 1934 v Olešné u Rakovníka, v Praze vystudoval VŠUP, obor knižní ilustrace a užitá grafika. Zasloužil se o návrat rysů na území, v nichž byli vyhubeni (na Šumavu a do několika pohoří v Alpách), třináct let života zasvětil polodivokému rysovi Siximu, jenž se stal také hrdinou mnoha filmů. Je autorem a zároveň ilustrátorem knih se zvířecí tematikou (např. Historky ze ZOO, Můj přítel rys, Na medvědích stezkách).

Kde: Historická výstavní budova, Komenského 10, Opava

Vstupné

Přírodou s Ludvíkem Kuncem

Plná cena: 60 Kč
Snížená cena: 30 Kč
Rodinné vstupné: 140 Kč

Vstupné zahrnuje také vstup do expozice Slezsko.