Na podporu recyklace baterií projede Českem od západu na východ Recyklojízda 2017. A jak jinak než na kolech na baterky. Celá trasa má přes 700 km a 23 zastávek. Přijďte nebo přijeďte na jednu z nich a vyrazte na část cesty s námi.

Kdy: 5. září 2017 – 14. září 2017

Recyklojízda z Aše až do Bukovce

Na každé zastávce bude info stánek, kde se dozvíte více o recyklaci baterií a domů si odnesete krabičku ECOCHEESE pro třídění baterií v domácnosti. V daný čas pak můžete vyrazit na část cesty – na kolech, elektrokolech, koloběžkách, ti zdatnější mohou i běžet.

A proč se Recyklojízda pořádá? Tým si dal za cíl projet ČR od západu na východ, aby podpořil třídění baterií. Vyjíždí v úterý 5. září z Aše a končí 14. září v nejvýchodnější obci republiky Bukovec. Celá akce se dělá především proto, že je důležité jít mezi lidi, mluvit s nimi o tom, že i když se někomu mohou zdát baterky malé, do koše rozhodně nepatří. Je potřeba je odnášet na sběrná místa, odkud putují na recyklaci.

Recyklojízda z Aše až do Bukovce

Zapojit do projektu se mohou i lidé ve městech, se kterými se bude projíždět, a to hned dvěma způsoby. Jednak tím, že na sběrná místa přinesou použité baterie. A pak je tu druhá možnost – zájemci se mohou k týmu Recyklojízdy připojit, pár kilometrů zdolat společně s ostatními a podpořit tak dobrou věc.

Kde: Bukovec 270, Bukovec

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.recyklojizda.ecobat.cz