Festival s názvem Renesanční Létohrátky 2017 na hradě Grabštejn si přichystal pro své malé a velké návštěvníky tradiční letní událost, kde nebude chybět pořádná dávka hudby, tance, šermu i rozverných kousků místního kata. O zábavu zde rozhodně nebude nouze.

Kdy: 1. červenec 2017 – 2. červenec 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

Renesanční Létohrátky 2017 na hradě Grabštejn

Létohrátky je tradiční letní festival konaný první červencový víkend – tedy 1. – 2. července 2017 na hradě Grabštejn. Festival i letos nabídne pestrý program v podání například šermu, hudby, tance a na své si přijde i místní kat. Akce se tento rok koná v renesančním hávu, na počest 500. narození hradního pána dr. Jiřího Mehla ze Střelic, který se stal i ústřední postavou v šermířském dramatu, jež budete moci zhlédnout. Dále se můžete těšit na kostýmové průvodce, ukázky palných i chladných zbraní, lahodné občerstvení v hradním šenku i u řemeslníků a stánkařů, kteří nabídnou výtvory dobové kuchyně i nejedlé výrobky a suvenýry.

 

V rámci programu vystoupí:

  • Skupina historického šermu a dobové hudby PÁNI Z KOLÍNA
  • Taneční uskupení REGII CAROLI REGIS
  • Šermířská skupina BIBUS SPIRITUS
  • Kat PAWOUK

Den otevřených dveří Centra vojenské kynologie Armády ČR s ukázkami výcviku služebních psů ( hlídací i strážních a speciálních) s prohlídkou vojenského prostoru proběhne v sobotu i v neděli, v následujících časech – od 11:00, 11:45, 12:30 a 13:15 hodin.

Ve výše uvedených hodinách je sraz na prohlídku vždy u brány vojenského prostoru. Poté budou brány uzavřeny a návštěvníci budou muset vyčkat, až na následující prohlídku. Organizátorem této akce je DOD CVK.

Renesanční Létohrátky 2017 na hradě Grabštejn

Kde: Státní hrad Grabštejn, Hrádek nad Nisou

Vstupné

Plná cena: 150 Kč
Snížená cena: 100 Kč
Rodinné vstupné: 400 Kč

Otevírací doba

Od 9:00 do 17:00 hodin.

Více informací naleznete na www.hrad-grabstejn.cz