Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá ve dnech 20. dubna – 23. dubna 2017 tradiční mezinárodní závody spřežení s názvem Rudolfův pohár. Přijďte se podívat na závody, které jen tak neuvidíte. Jste tímto srdečně zváni!

Kdy: 20. duben 2017 – 23. duben 2017

Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení v Kladrubech nad Labem

Sportovní klání bude probíhat od čtvrtka do neděle a zúčastní se ho opět desítky spřežení z mnoha zemí. Soutěžit se bude v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží a v královské disciplíně čtyřspřeží.

V průběhu závodu můžete v rámci komentovaných prohlídek také navštívit renovovaný areál hřebčína v Kladrubech nad Labem. Připraveny pro vás budou prohlídky stájí, kočárovny s postrojovnou, císařského zámku a lesovny.

Hřebčín v Kladrubech nad Labem je patrně nejstarším hřebčínem svého druhu na světě. Již v roce 1579 jej císař Rudolf II. povýšil na císařský dvorní hřebčín a od těch dob je domovem starokladrubských koní, unikátního českého plemene, vyšlechtěného speciálně pro ceremoniální účely panovnických dvorů. Od roku 2002 je hřebčín národní kulturní památkou, a to včetně kmenového stáda starokladrubských koní v bílé barvě, které můžete vidět právě v Kladrubech.

Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení v Kladrubech nad Labem

Kde: Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Vstupné

Stáje: Délka prohlídky: 45. minut. Vstupné: Základní 120 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 350 Kč

Zámek: Délka prohlídky: 45 minut. Vstupné: Základní 70 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 200 Kč

Kočárovna, postrojovna a muzeum: Vstupné: Základní 160 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 470 Kč

Lesovna: Délka prohlídky: 30 minut. Vstupné: Základní 30 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 80 Kč

 

Více informací o akci naleznete na www.nhkladruby.cz