Rybářské dny ve Vodňanech jsou nejvýznamnějšími oslavami města Vodňany, konané tradičně v květnu již více jak pětadvacet let. Jsou neodmyslitelně spjaty s rybářskou tematikou a nabízejí pestrý kulturní program pro všechny věkové kategorie. Akce se koná ve dnech od 24. – 27. května 2017.

Kdy: 24. květen 2017 – 27. květen 2017

Rybářské dny ve Vodňanech 2017

Vodňanské rybářské dny mají tradici více než 25 let, letos se konají od středy 24. května do soboty 27. května. Kromě zábavy na koncertech a mnoha dalších hudebních, tanečních i sportovních vystoupení se návštěvníci mohou na přednáškách a výstavách dozvědět více o rybách a rybářství, které má ve Vodňanech dlouhou historii. Otevřen bude i nový výukový pavilon rybářské fakulty.

Je již každoroční tradicí, že se na začátku května ve Vodňanech konají Vodňanské rybářské dny. Pořadatelé Dnů – vodňanský Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický Jihočeské univerzity České Budějovice, vodňanská Střední rybářská škola a Město Vodňany připravují na tuto dobu program, který bude zajímavý jak pro odbornou, tak i laickou veřejnost.

Proč právě Vodňany udržují tradici těchto Dnů? Původně svobodné královské město se může pyšnit svým vlastním rybničním hospodařením už přes půl tisíciletí, téměř devadesát let zde působí rybářská škola s pověstí vysoké odborné úrovně (svým způsobem ojedinělá v celé EU). Přes padesát let zde sídlí Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický Jihočeské univerzity – vědecká rybářská instituce známá svými výsledky i daleko za hranicemi České republiky. To je nesporně profesní koncentrace dávající plné oprávnění k pořádání Dnů a k prezentaci českého produkčního rybářství patřícího mezi stabilizované a respektované sektory národního hospodářství. Navíc město, které produkuje rybí maso jako nezastupitelnou součást zdravé výživy.

Rybářské dny ve Vodňanech 2017

Program:

Celý program je detailně popsaný na www.rybarskedny.cz

Kde: Zátiší 728/II, Vodňany

Více informací naleznete na www.rybarskedny.cz