Hudební festival s názvem Smetanovské dny s více než třicetiletou tradicí je významnou kulturní událostí města Plzně i celého Plzeňského kraje. Přijďte si poslechnout 35. ročník klasicko – romantického repertoáru!

Kdy: 2. březen 2017 – 23. březen 2017

Smetanovské dny

Smetanovské dny v Plzni se letos uskuteční od 2. do 23. března. Letošní ročník nabídne také jazz, operu, world music i dětská představení. Těšit se můžete na dvě desítky koncertů a hudebních pořadů. Jedinečnost festivalu spočívá i v tom, že se snaží propojit svět hudby s dalšími obory, jako jsou například věda, filosofie, literatura nebo výtvarné umění. V rámci doprovodného programu tak můžete navštívit výstavy, přednášky a další zajímavé akce.  Ústředním tématem 35. ročníku jsou světlo, stíny a tma v kultuře 19. století.

Prologem každého ročníku je tradiční masopust, který se koná v ulicích centra Plzně.  Samotný festival pak zahájí koncert Filharmonie Hradce Králové, která zahraje předehru k Shakespearovu Snu noci svatojánské a Beethovenovu 7. symfonii.  Vystoupí také německá mezzosopranistka Anna Haase. Hlavními protagonisty závěrečného koncertu pak bude houslový virtuos Ivan Ženatý a Symfonický orchestr Českého rozhlasu v Praze. Zajímavý zážitek nabídne bezpochyby i etnojazzové Paco trio ze Slovenska, Španělský večer s Carmen nebo koncert legendárního Stanicova kvarteta.

Divadlo J.K.Tyla

Pořadatelem letošního ročníku je Plzeňská filharmonie, známá svými domácími koncerty i zájezdními představeními v zahraničí. Samotnému zahájení festivalu, který se koná od 2. do 23. března, bude předcházet masopustní průvod masek s tradiční lidovou veselicí ohlašující konec zimy.

V rámci festivalu Smetanovské dny odehraje na dvě desítky koncertů v Měšťanské besedě, operní představení pro dětské diváky v Divadle J. K. Tyla, přenosy z předních světových operních scén i finále mezinárodní klavírní soutěže. Chybět nebude ani tradiční odborné mezioborové sympozium ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Vedle hlavní programové linie jsou připraveny také zajímavé doprovodné pořady, ve kterých je samozřejmě pamatováno i na dětské publikum.

Vstupné

Ceny vstupenek se pohybují od 80 do 490 Kč.

Více informací o festivalu naleznete na www.smetanovskedny.cz