Na akci tradiční spanilou jízdou Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb „Na kole okolo Liptákova“ uvidíte i historická auta a navíc si budete moci prohlédnout i stavbu Cimrmanova Majáku.

Kdy: 10. červen 2017 – 11. červen 2017 od 10:30 do 19:00 hodin

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana

V polovině června od 10. – 11. června 2017 proběhne na Tanvaldsku desáté setkání příznivců a obdivovatelů českého velikána Járy Cimrmana. Tradiční spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova si nenechte ujít.

Letos se můžete těšit do bohatý doprovodný program, a to na dvou místech a ve dvou dnech, který bude ve znamení „Divadlo Járy Cimrmana dětem“.

V sobotu 10. června 2017 proběhne v Areálu U Čáp „Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana“ s bohatým doprovodným programem nejen s dětmi, ale i s mnoha překvapeními.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana

V neděli 11. června 2017 pojedou z Návarova nadšenci na historických bicyklech i na modernějších strojích tradiční Spanilou jízdu Cyklostezkou Járy Cimrmana aneb Na kole okolo Liptákova. Zastaví se až v Tanvaldu – Šumburku u kostela. Zde bude jízda přivítána a náležitě oslavena. V programu vystoupí herci Divadla Járy Cimrmana, a umělci mnozí – z domoviny i Prahy. Na slavnosti jsou srdečně zváni příznivci historie, cyklistiky a poezie Cimrmanovy doby. Vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

Cyklostezka vede krásnou krajinou ze Zlaté Olešnice do Tanvaldu a zvládnou ji i rekreační cyklisté, ať už na historických či nejmodernějších kolech.

Kde: město Desná