Hrad Špilberk je oblíbeným místem mnoha svatebních párů, které si v prostorách dýchajících historií slibují věrnost až do smrti. Svatební víkend nabízí příležitost podívat se do nádherných prostor hradu, abyste si udělali představu o místě, kde se může konat právě váš svatební obřad.

Kdy: 4. listopad 2017 – 5. listopad 2017 od 10:00 do 17:00 hodin

Svatební víkend na Špilberku

Prohlédnete si místa vhodná pro svatební obřad – od královské kaple s nádechem gotiky až po jihozápadní bastion s výhledem na město. Současně se však můžete seznámit s profesionálními poskytovateli svatebních služeb. Návštěvníci dokonce uvidí svatební retro obřad ve stylu 70. let.

Těšit se můžete na soutěž s firmou Balcar Diamonds, která vám představí nádherný diamant. Kdo si nejlépe tipne jeho hodnotu, vyhraje diamantové snubní prsteny v hodnotě 30 tisíc korun. Uvidíte snubní a zásnubní prsteny od českého návrháře – Kadaník RINGS nebo ručně vyráběná svatební oznámení od grafičky a výtvarnice Petry Zobačové. Kolekci svatebních šatů představí dvojice Kabelková & Oplocká nebo svatební salon Caxa, uvidíte i originální šaty LENA.BE návrhářky Magdalény Bergmanové. Pánské obleky na míru za atraktivní ceny předvede salon IL STYL Ivo Lizna, představí se i exkluzivní půjčovna a prodejna pánských obleků a doplňků Ceremoni. Nevěsty i ženichy zase nadchne zakázkové krejčovství Delor.

Své unikátní prostory představí kromě samotného Špilberku hotel Courtyard by Marriott Brno, Vinařství Nosreti nebo restaurace Balaboosta v Modřicích. Poznáte se s Cimbálovou muzikou Denár nebo s DJem Borisem. Kytice a květinové dekorace představí Simply Flowers.

Svatební víkend na Špilberku

Seznámíte se s Monikou Morawitzovou, která se věnuje kosmetice, vizážistice a řasovému stylingu, s kadeřnickým salonem Mimaxiv nebo s kosmetickým salonem Radka Olivera. Své dorty, cukroví a sladkosti představí Mamma Cupcakes Maky, Katrin Cukrářská výroba nebo Cupcakekárna.

Uvidíte i práce několika svatebních fotografů Photo Nejedlí, Matouš Bárta, Jan Vašulín nebo Vanda photography. Váš svatební den od příprav přes obřad až po oslavy se může vejít do jediného krásného videa. To vám ukážou Wombat Pictures. Na svatbu si dokonce můžete pronajmout limuzínu od Newport car nebo si můžete nechat vystřihnout papírovou siluetu od silhouette artist Angelo.

Seznámíte se se svatební koordinátorkou Veronikou Polehlovou a její AV your day.  Svatebním víkendem na Špilberku vás provede Jana Musilová, členka Městského divadla Brno. Uvidíte ji v roli moderátorky i zpěvačky. Její hlas znáte z dabingu, propůjčila jej například agentce Scullyové.

Na hrad přijede luxusní limuzína, chystá se Souboj nevěst, taneční vystoupení, módní přehlídky, zahraje i cimbálovka. Štěstí mohou návštěvníci zkusit i v tombole – jednou z cen budou lístky na brněnskou předpremiéru komedie Dokud nás svatba nerozdělí režiséra Erica Toledana a Oliviera Nakacheho ze zákulisí organizování svateb.

Svatební víkend na Špilberku

Na Špilberku si budoucí novomanželé mohou říct své ano v různých historických prostorách venku i uvnitř. Na akci zjistí, jak dlouho dopředu je nutné prostory rezervovat nebo kolik svatebních hostů se do nich vejde.

V roce 2016 uzavřeli Češi nejvíc sňatků za posledních osm let. Uzavřeli na 50 800 manželství, čímž po několika letech překonali padesátitisícovou hranici. Podle Českého statistického úřadu se nejvíce svateb koná v červnu, zatímco nejméně v lednu. Průměrně bývá nevěstám 28 let a ženichům 30 let. Přímo v Brně počet sňatků stoupá od roku 2011, loni jich Brňané uzavřeli necelé dva tisíce. Věk novomanželů v Brně bývá krapet vyšší: u ženichů 35 let, u nevěst 33 let.

Program akce:

Sobota 4.11.2017
10:00 Slavnostní zahájení 1. ročníku
11:00 Módní přehlídka salonu DELOR a Lena Be
11:45 Hudební vystoupení Jana Musilová
12:20 Tvoje svatba – Souboj nevěst
12:40 Tombola
13:00 Taneční vystoupení
14:00 Retro svatební obřad
15:00 Módní přehlídka salonu Caxa
15:30 Tombola
16:00 Vystoupení CIMB8L Denár
17:00 Zakončení 1. dne Svatebního víkendu

Svatební víkend na Špilberku

Neděle 5.11.2017
10:30 Hudební vystoupení Jana Musilová
11:00 Módní přehlídka salonu Caxa
12:00 Vystoupení CIMBÁL Denár
12:30 Tombola
13:00 Módní přehlídka salonu DELOR a Lena Be
14:00 Hudební vystoupení Jana Musilová
14:30 Tvoje svatba – Souboj nevěst
15:00 Škola tance
15:30 Tombola
16:45 Zakončení 1. ročníku Svatebního víkendu

Kde: Muzeum města Brna, Špilberk 210/1, Brno

Více informací naleznete na www.svatebnispilberk.cz