Olomouc přivítá největší mezinárodní turnaj na území České republiky: ve sportovní hale Univerzity Palackého se od 23. do 28. srpna už pošesté uskuteční Světový pohár mužů a žen ve stolním tenise – GAC World Tour Czech Open.

Kdy: 23. srpen 2017 – 27. srpen 2017

Světový pohár ve stolním tenise Olomouc

Turnaj ve stolním tenise, který je součástí série turnajů ITTF World Tour, nabízí jedinečnou konfrontaci těch nejlepších světových hráčů tohoto sportu na území České republiky, a to za účasti českých hráčů a reprezentantů. Jedná se o turnaj mužů a žen, který bude hostit hanácká metropole ve sportovní hale UP Olomouc již pošesté za sebou.

Celkem čtyřiadvacet českých hráčů a hráček se představí v tomto týdnu na dalším ročníku Czech Open v Olomouci. Dva z nich mají místo v hlavní soutěži jisté – Tomáš Konečný a Iveta Vacenovská. Ostatní čeká těžká kvalifikace, kterou musí hrát takoví hráči jako například Němec Patrik Franziska, Egypťan Omar Assan nebo třeba loňský semifinalista turnaje Srb Aleksandar Karakaševič.

Světový pohár ve stolním tenise Olomouc

Z dvoudenní kvalifikace vzejde šestnáct postupujících mužů a žen, kteří doplní v hlavní soutěži nasazené hráče a hráčky. Ve čtvrtek 24. srpna pak odstartuje turnaj, o jehož vysoké úrovni svědčí například to, že mužskou jedničkou je legendární Němec Timo Boll (aktuálně 6. hráč světového žebříčku) a ženskou pak úřadující mistryně světa v mixu a vítězka nedávného Bulgaria Open Kasumi Ishikawová (7.) z Japonska.

Šestidenní Seamaster 2017 ITTF World Tour Czech Open se poprvé koná v OMEGA centru sportu nedaleko fotbalového Androva stadionu. Vstupné na první čtyři hrací dny je zdarma, jednodenní vstupenka na závěrečné dva dny stojí 100 korun.

Více informací naleznete na www.ping-pong.cz