Táborský festival vína je 9. ročník nejdelšího festivalu vína a gastronomie ve střední Evropě. Hlavními tématy ročníku 2017 jsou ty nejlepší francouzská vína z Moravy a Čech a nebude chybět ani špičková gastronomie.

Kdy: 7. března 2017 – 28. duben 2017

 

Táborský festival vína

Návštěvníci se můžou těšit na francouzské speciality snoubené se šansony (mezinárodní Couette Trio), Gurmánská show Martina Svatka & Filipa Mlýnska, grilovaná masa a oranžová vína i na Velké ochutnávky vín, kde se představí nejlepší vinaři Moravy, Čech a zahraničí.

Kromě množství novinek, poprvé festival na degustacích navštíví vinařství Kraus a Štěpán Maňák, ochutnáte mořské plody či tatarské bifteky, samozřejmě návštěvníci nepřijdou o snoubení sýrů a vín, degustace skvělých cizokrajných čajů, zvěřinové pokrmy, snoubení ryb a vín a další oblíbené klasiky. Český kuchařský reprezentant Martin Svatek naservíruje pět pokrmů soutěže MasterChef . Přední český sommelier Ivo Dvořák chystá speciální degustaci doutníků a vín.

Táborský festival vína

Z osobností festival přivítá herečku a milovnici vína Ivu Janžurovou, Pavla Zedníčka, Janu Paulovou, Michala Šetku, Ivo Dvořáka, Branka Černého či Filipa Mlýnka, jednoho z nejlepších enologů v ČR.

A nebude chybět ani kultura. Na festival se chystá zpěvák Tomáš Klus s kapelou, herec Jaroslav Dušek se Čtvrtou dohodou a Pátou Dohodou a zmíněná Iva Janžurová sehraje komedii Sbohem zůstávám.

Vstupné

Vstupenky zakoupíte on-line na www.festival-vina.cz