V sobotu 6. 1. 2018 již tradičně poplavou tříkráloví otužilci za převoznickým punčem do Pražských Benátek. Více než tři desítky odvážných plavců se ponoří do chladných vod Vltavy pod Karlovým mostem a urazí svou mrazivou pouť, aby požehnali Muzeu Karlova mostu.

Kdy: 6. leden 2018 od 12:00 do 13:00 hodin

Tříkráloví otužilci v Pražských Benátkách

Organizátoři z Muzea Karlova mostu a České otužilecké unie připravují na 6. ledna 2018 v prostoru Pražských Benátek už sedmý ročník tříkrálové otužilecké plavby pro převoznický punč.

Každým rokem roste účast odvážných plavců a plavkyň na Tříkrálovém otužileckém plavání. V roce 2018 odveze loď typu Vodouch do středu Vltavy více než tři desítky otužilců, kteří skočí do chladných vod v blízkosti pátého pilíře Karlova mostu, kde byl dle legendy svržen do vody svatý Jan Nepomucký. Trasa měří zhruba 200 metrů a končí pod Křížovnickým náměstím u Juditina mostu v přístavišti Pražských Benátek. Na konci akce čeká všechny odměna ve formě nefalšovaného převoznického punče a hlavy plavců tematicky ozdobí panovnické koruny.

Tříkráloví otužilci v Pražských Benátkách

Spoluorganizátorem akce je již tradičně Muzeum Karlova mostu. Plavci budou oceněni i pamětním diplomem, který převezmou z rukou předsedy České otužilecké unie a houževnatého propagátora otužování, Vladimíra Komárka.

Harmonogram akce:

11:55 Fotografování otužilců před Muzeem Karlova mostu
12:00 Vyplutí lodi Vodouch s otužilci na palubě
12:20 Připlutí otužilců do přístaviště pod poslední zachovaný oblouk Juditina mostu

Po doplavání se otužilci tradičně zahřejí vynikajícím převoznickým punčem a čočkovou polévkou a od převozníka pražského Zdeňka Bergmana dostanou volnou vstupenku do Muzea Karlova mostu a na plavbu motorovou lodí.

Kde: Karlův most, Praha 1

Vstupné zdarma.