Tento říjen Trutnov opět ožije hudebním festivalem Trutnovský podzim. Koncerty se jako již tradičně konají v nádherných hudebních síních ve Společenském centru Trutnovska pro kulturu a volný čas UFFO a v koncertní síni Bohuslava Martinů.

Kdy: 10. říjen 2017 – 31. říjen 2017

Trutnovský podzim

Festival nabídne evropskou premiéru koncertu Adama Plachetky, koncert Tria Martinů či klavírní recitál Lenky Korbelové.

V úterý 10. října se představí Trio Martinů (Petr Jiříkovský – klavír, Jaroslav Matějka – violoncello, Pavel Šafařík – housle) s repertoárem skladatelů Dmitrije Šostakoviče, Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů. Koncert začíná v 19:00 hodin, vstupné je 160 Kč.

V pátek 13. října 2017 se můžete těšit na Koncert k poctě Michaela Čakrta Quattrovaganti, na kterém se představí němečtí umělci Adéla Drechsel, Ovidiu Simbotin, Sebastian Mickelwathe a Rolf Müller s programem skladeb Wolfganga Amadea Mozarta a Michaela Čakrta. Zahájení od 19:00 hodin. Vstupné stojí 180 Kč.

Pondělí 16. října bude patřit přednímu českému barytonistovi Adamu Plachetkovi a evropské premiéře koncertu Na Broadway s Adamem Plachetkou: Impossible dream.

Trutnovský podzim

Pátek 20. října nabídne klavírní recitál Lenky Korbelové, která zde vystoupí se skladbami Frydericka Chopina, Carl Maria von Webera a dalších. Zahájení od 19:00 hodin. Vstupné stojí 140 Kč.

Žesťový soubor Czech Brass zahraje v úterý 24. října od 19:00 hodin Nejslavnější filmové melodie. Na koncertu zazní ústřední melodie z filmů Indiana Jones, Star Wars, Sám doma, Fantomas, Kill Bill, Vlasy či West Side Story. Vstupné je 180 Kč.

Festival zakončí 31. října od 19:00 hodin koncert, na kterém vystoupí trumpetista Guido Segers, cembalista Filip Dvořák, Komorní orchestr Quattro pod taktovkou dirigenta Marka Štilce. Pestrý program nabídne skladby Jana Václava Stamice, Tomasa Albioniho, Johanna Sebastiana Bacha a dalších. Vstupné je 220 Kč.

Hudební festival Trutnovský podzim byl založen v roce 1981 a od té doby na něm vystoupila řada předních českých a zahraničních interpretů, včetně pěveckých sborů, smyčcových, dechových a žesťových souborů či orchestrů. V tomto roce festival vstupuje do své 37. sezóny.

Kde: Koncertní síň Bohuslava Martinů, Úpická 520, Trutnov

Více informací naleznete na www.uffo.cz