Zveme vás do ZOO Dvůr Králové na oblíbenou podzimní akci Týden duchů, která bude probíhat od 21. října do 29. října 2017.

Kdy: 21. říjen 2017 – 29. říjen 2017

Týden duchů v Zoo Dvůr Králové

Strašidelnou atmosféru navodí magické městečko Tiébélé, oživlý duch z Afriky, ale také stovky vydlabaných dýní rozzářených svíčkami, které si návštěvníci mohou sami vytvořit přímo v zoo dle své fantazie.

Chybět nebudou ani dýňové nadílky pro zvířata nebo noční pozorování netopýrů.

Zoo bude v těchto dnech otevřena od 9.00 do 18.00 hodin a v provozu bude i lanový park Katika Miti.

Zoo bude vyzdobena dýněmi, které se  večer rozsvěcí a zpříjemňují tak podzimní atmosféru. K dispozici budou dýně i pro návštěvníky, kteří si mohou vyřezat vlastního „ducha“ a přispět tak sami ke strašidelné atmosféře v zoo. Dýně dostávají celý týden i zvířata. Některá na hraní, některá k jídlu.

V podzimním období jsou zvířata velmi aktivní, krásu zoo umocňuje paleta barevného listí a tisíce oranžových dýní.

Program akce:

Týden duchů v Zoo Dvůr Králové

Dlabání dýní
Každý den od 9:00 do 18:00 hodin

Během celého týdne duchů můžete v zoo zdarma dlabat dýně podle své fantazie, vložit do nich přinesenou nebo u nás zakoupenou čajovou svíčku a takto rozzářený výtvor umístit kamkoli po zoo. Dlabání probíhá na stanovištích: před Restaurantem Lemur, vedle hlavního vchodu na dětském hřišti, u Neumannovy vily (správní budova zoo). Na všech třech místech je vždy dostatek dýní, doporučujeme ale přinést si vlastní pomůcky, zejména nůž a lžíci. Prosíme, abyste si vydlabané dýně neodnášeli domů, jejich úkolem je zdobit zoo pro ostatní návštěvníky.

Velký duch z Afriky
Od 22. do 23.10 a od 26. do 29.10.2017

Seznamte se obživlým africkým duchem, najděte odvahu se s ním vyfotit a podělte se o něj se svými přáteli a blízkými na Facebooku a Instagramu #tydenduchu #africkyduch #zoodvurkralove

Strašidelné městečko Tiébélé
Každý den.

Rozzáření dýňoví maskoti, strašáci, pavouci a mnoho dalšího bude vytvářet magickou atmosféru městečka Tiébélé po celý Týden duchů. Doporučujeme návštěvu po setmění.

Týden duchů v Zoo Dvůr Králové

Den duchů s Lesy ČR
Ve čtvrtek 26.10 od 13:00 do 16:00 hodin na dětském hřišti vedle vchodu do zoo.

Hry a soutěže pro děti, výroba dřevěné sochy. Od 14 hodin pak zástupci Lesy ČR společně se zástupci ZOO Dvůr Králové slavnostně pojmenují mládě štětkouna afrického.

Stezka odvahy s živými strašidly
V pátek 27.10 od 17:00 do 19:00 hodin ve strašidelném městečku Tiébélé.

V pátek se už tak strašidelné městečko Tiébélé stane ještě děsivějším. Od 17 hodin tu mají sraz ta nejznámější strašidla – čarodějnice, kostlivci a duchové. Vydejte se mezi ně!

Noční pozorování netopýrů s povídáním
V pátek 27.10 od 17:00 do 18:30 hodin, sraz u vchodu do zoo vedle dětského hřiště.

Procházka po zoo spojená s pozorováním a vyprávěním o netopýrech

 

Kde: ZOO Dvůr králové, Štefánikova 1029, Dvůr Králové nad Labem

Více informací naleznete na www.zoodvurkralove.cz