Zámek Veltrusy si pro školy připravil velmi zajímavý vánoční program. Na výběr máte z Vánoc na zámku, Vánoc v domě lesního a z Vánoc i pro zvířátka.

Kdy: 27. listopad 2017 – 1. prosinec 2017

Vánoční programy pro školy na zámku Veltrusy

Vánoce na zámku
Jak se na zámku slavily před sto lety Vánoce? Vydejte se na návštěvu k paní hraběnce a panu hraběti a podíváme se, co pro ně znamenaly vánoční svátky, jak je prožívali a jaké drželi zvyky.
Program je určen dětem z mateřské a základní školy, srovná se význam a smysl vánočních svátků tehdy a dnes, přiblíží se postava Ježíše a duchovní a rodinný rozměr Vánoc. Okrajově se zmíní zvyky a vánoční pokrmy, které děti mohou porovnat s dnešními, a nechybí ani hudební a dramatická složka programu.

Vánoce v domě lesního
Kdo jsou Lucky a co jsou barborky? Proč děti obdarovává zrovna Mikuláš, a kdo byl Ambrož?
V programu se děti seznámí s lidovými adventními tradicemi, které se z povědomí lidí pomalu vytrácejí, kromě známých postav poznají i zapomínané Lucky, Barborky a Ambrože. Na závěr si děti vyrobí tradiční vánoční ozdobu.

Vánoce i pro zvířátka
Ve veltruském parku zdobí vánoční stromky i zvířátkům, a v málo známém, a přesto tajuplném místě Veltruského lesa, na paloučku, kde dříve stával Modrý pavilon, se budete vracet k dříve běžné péči o lesní zvěř.  Na procházku do parku s sebou tedy vezměte dobroty pro zvířata a provázky z přírodního materiálu, kterými stromky pro zvířátka ověsíte (ne kovové háčky ani sponky, těmi byste zvířatům ublížili!). Chutná jim suché tvrdé pečivo (nenamazané, bez plísně), jablka, kořenová zelenina, lojové koule se semínky a podobně.

Vánoční programy pro školy na zámku Veltrusy

Pokud nevíte, kde místo hledat, ptejte se v pokladně nebo v infocentru u brány parku.

Adventní programy můžete navštívit ve všední dny od 27. 11. do 21. 12. 2017

edukace.veltrusy@npu.cz, +420 773 738 858

Kde: Zámek Veltrusy, Ostrov 59, Veltrusy

Vstupné:

60 minut: 40 Kč/žák

Více informací naleznete na www.zamek-veltrusy.cz