Pravidelně každou středu v červenci a srpnu se můžete vydat na putování hradem Karlštejnem nazvané: Večerní putování hradem Karlštejnem s překvapením. Zábava s bohatými zážitky jsou zaručeny.

Kdy: 26. červenec 2017 – 30. srpen 2017 od 20:00 do 21:00 hodin

Večerní putování hradem Karlštejnem s překvapením

Průvodci na Karlštejně vás seznámí s historií hradu, soukromými a reprezentačními prostorami cisaře Karla VI. a představí se vám také karlštejnské pověsti. Věděli jste, že karlštejnští obránci museli „převléci“ Kozla za srnce, aby odvrátili obléhání hradu? Že jedna z manželek Karla IV. měla hlídat poklad? Přijďte, možná se potkáte i s bílými pannami.

Prohlídky začínají vždy ve středu ve 20:00, 20.30 a 21:00 hodin.

Karlštejn v obrozenecké době nazýván také Karlův Týn, je středověký hrad, nacházející se v katastrálním území Budňany v městysi Karlštejn v okrese Beroun, asi 30 km jihozápadně od Prahy, uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český kras. Hrad byl založen okolo roku 1348 jako soukromé reprezentativní sídlo římského císaře a českého krále Karla IV. Teprve až postupem času, po Karlově císařské korunovaci v Římě roku 1355, pozměnil císař účel hradu coby klenotnice pro uschování říšských korunovačních klenotů a souboru svatých ostatků. České korunovační klenoty byly na hrad převezeny až počátkem 20. let 15. století. V současnosti je hrad významnou národní kulturní památkou a jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Česku. Každoročně hrad navštíví přes 200 000 turistů. Výzdoba nejcennějšího prostoru kaple sv. Kříže ve Velké věži je ukázkou vyspělého gotického malířství. Hrad je ve vlastnictví České republiky, jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav a je veřejnosti přístupný.

Večerní putování hradem Karlštejnem s překvapením

Kde: hrad Karlštejn

Vstupné

Plná cena: 190 Kč
Snížená cena: 130 Kč

Více informací naleznete na www.hradkarlstejn.cz