Ve Velkém světě techniky čeká malé i velké návštěvníky plno zábavy a objevování. Hravou formou představuje zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu.

Kdy: 6. leden 2018 – 7. leden 2018 od 10:00 do 18:00 hodin

Velký svět techniky v Ostravě – doprovodný program

Velký svět techniky:
Objev v sobě cestovatele (učebna MARIA, I. patro)
Dokážete najít na zeměkouli místo podle zeměpisných souřadnic, přiřadit ke státům správné vlajky? Víte, kde najít zajímavé památky a kde mají domov různá zvířata? Rádi soutěžíte? To a mnoho dalšího si můžete přijít vyzkoušet na náš workshop Objev v sobě cestovatele.

Science show ohnivá (Divadlo vědy, III. patro)
Gyroskop (foyer, všechny dny)
Zažijte pohyb ve všech směrech! Na simulátoru přetížení 3G, gyroskopu, vyzkoušíte, jak se cítí piloti stíhaček.

Malý svět techniky U6 od 2. ledna do 2. února 2018 bude dočasně zavřen z důvodu rozsáhlé údržby expozice.

Na ploše 14 000 metrů čtverečních budou připraveny celkem čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi jsou Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten je rozlohou největší, zabírá celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady tak budou moci hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku rozšiřuje 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo).

Velký svět techniky v Ostravě – doprovodný program

Společným jmenovatelem všech světů je poznání prostřednictvím zábavy a hry, na vlastní kůži bez nudných učebnic plných čísel. Návštěvníci tady přijdou na kloub fungování města nebo lidského těla, strojem času se proletět třeba do pravěku k mamutům, pochopit, co je to vlastně duha nebo bouřka a spoustu dalšího.

Návštěvník Velkého světa techniky si také může projít i výstavu Sexmania. Ta vás provede od zrození jedince až po dospělost. Celá výstava je navržena tak, aby se v ní návštěvníci cítili příjemně a zároveň dostali odpovědi na všechny otázky, na které se bojí či dokonce stydí zeptat.

Kde: Ruská 2994/18, Ostrava

Vstupné:

Plná cena: 240 Kč
Snížená cena: 180 Kč
Rodinné vstupné: 410 Kč

Více informací naleznete na www.stcostrava.cz