Jízdy historickým motoráčkem Hurvínek z 50. let na romantické trati Lednicko-valtickým areálem si nenechte ujít. V období od 1. května do 28. září vás historickým motoráčkem a parním vlakem svezou o letních víkendech a svátcích z Břeclavi do Lednice a zpět.

Kdy: 1. květen 2017 – 28. září 2017

Výlet do Lednice historickým motoráčkem

Zpestřete si výlet do Lednice k Lednicko-valtickému areálu opravdovou železniční romantikou. Pravidelně o sobotách, nedělích a svátcích můžete jezdit vlaky s historickým motorovým vozem z 50. let minulého století mezi Brnem, Břeclaví a Lednicí. Trať z Břeclavi do Lednice vede romantickou krajinou Zahrady Evropy. V Lednici se nachází novogotický zámek s tropickým skleníkem, zámeckou zahradou s minaretem a ukázkami výcviku dravců. Mezi Lednicí a Valticemi leží půvabný svět parků, zahrad, rybníků a lesů, doplněný celou řadou drobných staveb  od zámečků přes kaple, kolonády až po umělou zříceninu. Lednicko – valtický areál je nejrozsáhlejší komponovanou krajinou v Evropě a v roce 1996 byl zapsán na seznam UNESCO.

Během akcí Lednické parní léto, kdy ve vybrané dny nahradí Hurvínky parní vlaky tažené lokomotivou Skaličák. Součástí parních vlaků bude bufetový vůz s nabídkou občerstvení, jihomoravských vín a suvenýrů.

V rámci pravidelného provozu pojede ráno motoráček z Brna do Břeclavi a Lednice, v podvečer pak zpět z Lednice a Břeclavi do Brna. Uprostřed dne souprava vykoná ještě dvě jízdy z Lednice do Břeclavi a zpět. Ve všech těchto vlacích bude platit speciální, tzv. „globální“ jízdné a nebude tu platit běžný tarif Českých drah ani mimotarifní výhody ČD.

Výlet do Lednice historickým motoráčkem

Cena jízdného

(děti 6 – 15 let a důchodci sleva 50%, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P sleva 75%)
Brno hl.n. – Břeclav 80,- Kč jeden směr 140,- Kč tam i zpět
Brno hl.n. – Lednice 90,- Kč jeden směr 165,- Kč tam i zpět
Břeclav – Lednice 30,- Kč jeden směr   45,- Kč tam i zpět

Držitel Rodinného pasu může v neděli cestovat s dítětem zdarma.

Více informací naleznete na www.old.cd.cz