V prostorách Lázní Bechyně na Táborsku se nachází nově otevřená Galerie Záliv. Od 8. února nabízí návštěvníkům výstavu filmových fotografií, plakátů a časopisů připomínající Vlastu Buriana.

Kdy: 8.únor 2017 – 15.duben 2017

Nová Galerie Záliv 8. února zahájila svůj provoz v Libušiných lázních v Bechyni na Táborsku výstavou filmových fotografií, plakátů a časopisů připomínajících Vlastu Buriana.

Galerie Záliv

Herec točil v Bechyni v roce 1942 exteriéry komedie Ryba na suchu. Výstava zahrnuje 120 fotografií (na snímku), 50 meziválečných čísel časopisu Kinorevue a dalších 20 dokumentů. Ukáže i zmizelou krásu města zachycenou na snímcích z natáčení. Výstava Burian v Bechyni potrvá do poloviny dubna. 

Ryba na suchu

Domky ve stylu lidové architektury na Libušině třídě by dnes mohly být skanzenem, bohužel v 80. letech došlo k jejich demolici a na jejich místě vyrostly panelové domy. Výstava představí i dosud nezveřejněné fotografie z natáčení Burianovy komedie Přednosta stanice.

Komedie Ryba na suchu se natáčela v době, kdy v Evropě zuřila druhá světová válka. Král komiků a maršál humoru, Vlasta Burian, i přes svůj vnitřní neklid, dokázal pobavit nejen sledující u televizních obrazovek, ale i celý štáb a komparz.

Cena vstupu do nové Galerie Záliv je zcela zdarma

Web: www.laznebechyne.cz