V historické budově Jihočeského muzea v Českých Budějovicích se ve dnech 2. – 6. října uskuteční tradiční výstava hub pořádaná ve spolupráci s Mykologickým klubem. Výstava představí průřez podzimního aspektu jihočeské mykobioty tzv. velkých hub.

Kdy: 2. říjen 2017 – 6. říjen 2017 od 9:00 do 17:30 hodin

Výstava hub v Jihočeském muzeu

Plodnice hub podložené vlhkým mechem budou opatřeny štítky, vystaveny na stolech a řazeny systematicky po skupinách. Doprovodné tématické panely s texty a fotografiemi budou dalším zdrojem informací pro návštěvníky. Během výstavy bude ve spolupráci se členy Mykologického klubu Jihočeského muzea zajištěna poradna pro houbaře, dále několik krátkých prezentací pro různé věkové kategorie dětí a mládeže.

Výstava hub v Jihočeském muzeu

Komentovaná prohlídka výstavy a krátký výklad mykologa jsou připraveny pro předem objednané školní skupiny. V edukačních sálech bude Centrum interaktivního vzdělávání Jihočeského muzea animovat navazující aktivity určené pro předškolní děti a školní děti a mládež (pracovní listy, kreslení). Také zde budou probíhat tematické prezentace mykologa pro školní třídy (na předchozí vyžádání škol, dle časového rozpisu). Donášky hub ze strany návštěvníků jsou vítány.

Kde: Jihočeské muzeum České Budějovice, Dukelská 1

Vstupné:

Plná cena: 25 Kč
Snížená cena: 15 Kč
Rodinné vstupné: 55 Kč

Více informací naleznete na www.muzeumcb.cz