Živá výstava s názvem Imaginárium představí divadelní, loutkové a výtvarné ostrostřelce. Přijďte se podívat na expozici, která k vám přijela až z romantické Paříže.

Kdy: 5. únor 2017 – 3. září 2017

Imaginárium

Velevážené publikum, dámy a pánové… Regionální muzeum v Litomyšli a umělci Matěj Forman, Tereza Komárková, Martin a Renata Lhotákovi, Pavel Macek, Stáňa Stuchlá, Irena Vodáková, Jana Paulová, Andrea a Josef Sodomkovi, Tereza Vostrádovská, Veronika Podzimková, Barka Tuhá, Kamila Spěváčková a další přidružení členové Divadla bratří Formanů zvou všechny malé i velké dobrodruhy, hračičky, objevitele světa i divadelní nadšence a snílky na výstavu IMAGINÁRIUM v LITOMYŠLI, živou výstavu divadelních, loutkových a výtvarných ostrostřelců!

Výstava „IMAGINÁRIUM“ oživuje výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace. Dovednost tvůrců však míří jako oko ostrostřelců na hravost a představivost návštěvníků výstavy. Do této výstavy smíte vstoupit jako do výtvarné herny, oživlé divadelní dekorace nebo laboratoře geniálního vynálezce, který vás nechá objevit krásy a taje světa vašima vlastníma očima.

Imaginárium v Litomyšli

Po výstavách v Paříži, Trutnově, Plzni, dánském Silkeborgu a na zámku v Kostelci nad Orlicí, putuje IMAGINÁRIUM a jeho strůjci do muzea v Litomyšli. Instalaci provedou samotní tvůrci ve spolupráci s trpělivými zaměstnanci muzea. Světla namíří správným směrem, rozsvítí nebo i zhasne Igor Schmidt. Koordinátorem výstavy je Matěj Forman.

Zahájíme vernisáží 4. února 2017 ve 14 hodin. Uvítají vás nejen muzejníci, ale především výše jmenovaní umělci. Kochat výstavou se můžete od 5. února až do 3. září, klidně i opakovaně. Popusťte uzdu své fantazii, odložte masku dospělých a přijďte se pobavit, pohrát si a žasnout.

Regionální muzeum v Litomyšli

Vstupné:

Plná cena: 40 Kč
Snížená cena: 20 Kč
Rodinné vstupné: 90 Kč

Můžete využít i vstupné do celého muzea.

Plná cena: 60,-Kč,
Snížená cena: 30,-Kč.
Rodinné vstupné do celého muzea: 140,-

Více o výstavě naleznete na www.rml.cz