Výstava K poučení a zábavě – 170 let muzea v Českých Budějovicích vznikla u příležitosti založení první muzejní instituce na jihu Čech. Expozice bude k vidění do 29. října 2017 v Historické budově Jihočeského muzea.

Kdy: 9. květen 2017 – 29. říjen 2017 od 9:00 do 17:30 hodin

Výstava K poučení a zábavě – 140 let muzea v Českých Budějovicích

Jednotlivé podklady se prezentují ukázkami nejstarších přírůstků, medailony donátorů a významných muzejních pracovníků. Nechybí dobové dokumenty a korespondence, ukázky původních expozic či uložení sbírkových předmětů, portréty ředitelů muzea nebo stavební plány budovy.

Ve správě muzea se v současné době nalézá kolem 800 000 sbírkových předmětů z oboru přírodních a společenských věd. Pracuje zde celá řada specializovaných klubů a kroužků, kdy instituce vydává pravidelně čtyři odborné časopisy.

Jihočeské muzeum je muzejní instituce, zřizovaná Jihočeským krajem. Najdete ji v Českých Budějovicích. Hlavní expozice se nachází v budově vystavěné v historizujícím novorenesančním slohu v letech 1899–1901. Otevřena veřejnosti byla v roce 1903. Momentálně je tato historická budova v rekonstrukci. Do zrekonstruované budovy bude umístěna zcela nová expozice, která bude rozšířena o historii města České Budějovice. Znovuotevření se plánuje na druhou polovinu roku 2015. Kromě hlavní budovy provozuje Jihočeské muzeum stálou expozici lidového nábytku, která je umístěna na v tvrzi Žumberk expozici věnovanou koněspřežní železnici v Muzeu koněspřežkyv Mánesově ulici a stálou expozici, věnovanou Janu Žižkovi a historii husitství Památník Jana Žižky z Trocnova.

Kde: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 242/1, České Budějovice

Vstupné

Plná cena: 60 Kč
Snížená cena: 30 Kč
Rodinné vstupné: 100 Kč

Otevírací doba

Expozici lze navštívit denně (kromě pondělí), včetně svátků od 9:00 do 17:30 hodin.

Více informací naleznete na www.muzeumcb.cz