Národní technické muzeum Centrum stavitelského dědictví Plasy hostí od 17. srpna do 27. listopadu 2017 ve svých venkovských prostorách před Expozicí stavitelství výstavu nominací 2. ročníku České ceny za architekturu.

Kdy: 17. srpen 2017 – 27. listopad 2017

Výstava nominací 2. ročníku České ceny za architekturu v Plasích

Letos bylo do soutěže přihlášeno 249 prací, ze kterých sedmičlenná mezinárodní odborná porota vybrala a do užšího výběru nominovala 42 projektů. Ty si budete moci prohlédnout až do 27. listopadu 2017 na výstavě v NTM CSD Plasy. Ve stejný den, kdy výstava v Plasích končí, budou na slavnostním galavečeru v Místě pro nové umění–Jatka 78 v Praze vyhlášeny výsledky soutěže.

Do 2. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 249 prací z celé České republiky. Mezinárodní porota poslala do užšího výběru 42 nominovaných. Nejčastějším tématem letošních nominací jsou jednoznačně rodinné domy. Následují výstavní projekty (např. Vnímání od Jana Šépky v Českých Budějovicích či vzducholoď Gulliver kotvící na střeše holešovického Centra současného umění DOX, jejímž autorem je Huť architektury Martina Rajniše) či stavby spadající do oblasti vzdělávání.

V nominacích se objevují také čtyři dopravní stavby: lávka v Hradci Králové / baum & baroš Architekti, Komenského most v Jaroměři / baum & baroš Architekti a Excon, parkovací dům v Brně / Architekti Hrůša & spol. a Ateliér Brno či terminál Gagarin v Telči / Archoo.

Prací, které se zaměřují na veřejný prostor, je opravdu poskromnu: revitalizace středu obce Bílovice nad Svitavou / P.P. Architects, Léto pod viaduktem / CCEA MOBA či již zmíněná konstrukce zakrývající Samsonovu kašnu v Českých Budějovicích realizovaná ku příležitosti výstavy Jana Šépky v Domě umění nazvaná Vnímání.

Výstava nominací 2. ročníku České ceny za architekturu v Plasích

Mezi velkými investicemi, jako je například Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně / Pelčák a partner architekti či Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze / Petr Franta architekti & Assoc.

Najdete i zcela drobné věci, jako je Létající černý dům / H3T architekti či pomník Archima Šipla na Liberecku / RH faktor.

Kde: Pivovarská 5, Plzeň

Vstup je na výstavu zdarma.

Více informací naleznete na www.muzeum-plasy.cz