Netradiční zážitek zažijete v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. V jeho prostorách vznikla džungle s vodopádem i živými zvířaty. Unikátní expozice Tamtamy času odhaluje krásy indonéského pralesa.

Kdy: 18. květen 2016 – 31. březen 2017

Tajemná Indonésie – Tamtamy času

Výstava Tamtamy času, pořádaná cestovní kanceláří Livingstone, přibližuje život v neprobádaných oblastech ostrova Nová Guinea, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. Expozice přináší svým návštěvníkům vzrušující záhady, rituály a zvyky nejdivočejších míst planety.

Na výstavě si můžete prohlédnou stovky autentických předmětů dovezených z nesčetných výprav za domorodými kmeny indonéské džungle cestovatelem Rudolfem Švaříčkem ohromují svojí pestrostí i účelem využití. Rituální sekery, válečné štíty, bojové oštěpy, luky a šípy vzbuzují úvahy nad pravdivostí příběhů o lovcích lebek a lidojedech. Sochy, totemy, iniciační masky i nápadité ozdoby vypovídají o životě a tradicích téměř neznámých a civilizací nedotčených pralesních kmenů.

Tajemná Indonésie – Tamtamy času

Dobrodružné snímky domorodců se záběry panenské přírody a nádherných míst zapomenutého světa se střídají na velkoformátových fotografiích. Atmosféru džungle dokresluje vodopád s říčkou a ukázka pralesních živočichů. Nechybí jedovaté kobry ani exotičtí pavouci. Zcela unikátní je replika stromové chýše kmene Korowai žijícího v korunách stromů. Koncepce výstavy myslí na všechny věkové skupiny, je vhodná pro dospělé i pro děti.

Tajemná Indonésie – Tamtamy času

 

 

VSTUPNÉ:

Dospělí: 100 Kč/ os. (* vč. komentované prohlídky za 140 Kč)

Zlevněné vstupné: (děti, studenti, senioři, ZTP)   70 Kč/os.  (* vč. komentované prohlídky za 100 Kč)
Rodinné: 260 Kč (max. 2 dospělí a 3 děti)

Tajemná Indonésie – Tamtamy času

Edukační program: 70 Kč/os.
Komentované prohlídky: 140 Kč/os. (na základě objednání)
Komentované prohlídky (sleva): 100 Kč/os (na základě objednání)
skupinové vstupné od 15os. a více  děti, studenti, senioři: 50 Kč/os., ostatní: 70 Kč/os.
Vstup zdarma: Děti do 6-ti let
Dětské domovy a speciální školy:
SOS vesničky, Držitelé průkazek  ICOM, AMG, Národní památkový ústav, Zväz múzeí na Slovensku, média  (po (předložení průkazu), ZTP/P a jejich doprovod.

Tajemná Indonésie – Tamtamy času

Přednášková činnost a doprovodný program: výše vstupného dle předběžné domluvy Senioři nad 60 let, držitelé průkazů ZTP, ISIC, ITIC, děti od 6-15let, studenti SŠ, VŠ po předložení studijního a jiného průkazu.

Platí v otevírací dny od úterý do neděle v 09:00 – 17:30 hodin.

Více informací o výstavě naleznete na www.tajemnaindonesie.cz